Loco Loco se rozhodli předělat skladbu od kapely Jaksi Taksi

Loco Loco se rozhodli předělat skladbu On-line od kapely Jaksi Taksi. Nápad přišel od frontmana Zlorda, protože skladbu zná ze svého dospívání a napadlo ho, že by mohl text do dnešní doby znovu zapadnout

Pecka On-line je už na světě hodně dlouho. Jaksi Taksi ji vydali v roce 2001. Tak jak se před více než dvaceti lety mohl zdát text jako veselý, plný optimismu a nadsázky, co by se „mohlo“ v budoucnu stát, a kolik zábavy si z internetem a na sítích užijeme, v této době to zní již trochu odlišněji, a více to má reálné negativní dopady.

Kapela Loco Loco chtěla scénář videoklipu propojit s jejich předešlými baladami Slova lžou a Slzy, mohlo by to dávat pěkný smysl, ve všech videoklipech hraje mobil a sítě nějakou roli, ale nakonec udělali videoklip spíše se symboly a s méně dějem, nechali se dokonce inspirovat od AI. Zkusili se optat umělé inteligence (AI, ChatGPT), jak by viděla videoklip o tom, jak lidé stále více komunikují přes sítě, interakce mezi nimi se zmenšuje a neuvědomí si při tom, o co všechno přijdou s hlavou vnořenou do obrazovky.

Zde je na ukázku kus z předlohy videoklipu od AI: Video začíná záběry různých lidí, kteří zírají na své obrazovky, posouvají se, píší a komunikují spolu online. Obrazovky by mohly být reprezentovány jako portály nebo okna s různými lidmi za každým z nich, což symbolizuje způsob, jakým lidé často žijí online.

Kapela mohla být zobrazena v tmavé, prázdné místnosti, jak hraje píseň. Jak skladba postupuje, kamera se může přibližovat ke kapele a osvětlení se může měnit, být jasnější a barevnější, jako by kapela vytahovala lidi z jejich online životů do přítomného okamžiku.

Zpěvák Zlord k tomu říká: „Text skladby On-line je zcela nadčasový, hodil se do své doby před více jak 20 lety a skvěle se hodí i do doby dnešní, až z toho mrazí.“ Zajímavé také je, že toto není zdaleka první kontakt s kapelou Jaksi Taksi. 80% textů Loco Loco totiž pochází od zpěváka Radka z kapely Jaksi Taksi, kteří spolupracují již od vzniku kapely Loco Loco v roce 2011.

Videoklip

Termínu jarního turné Závislosti 2023 – Protheus + host: Loco Loco:
14/4 Teplice KNAK klub
15/4 Mariánské lázně Club na Dvorku
22/4 Pelhřimov KD MÁJ
28/4 Liberec Bunkr Music Club
29/4 Trutnov UFFO
5/5 Krnov Kofola Music Club
6/5 Vysoké Mýto M-klub
7/5 Přerov Městský dům
12/5 Kolín MSD
13/5 Písek Kd
26/5 Třebíč Club Roxy

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...