Maskované superhvězdy SLEEP TOKEN se vrací do Čech!

Po velmi úspěšné loňské tuzemské koncertní premiéře na festivalu Rock for People a poté vyprodaném sólo koncertě v pražské ARCHA+, se britské maskované superhvězdy SLEEP TOKEN vrací do České republiky.

Voláme všechny kultisty SLEEP TOKEN! Připravte se na to, že maskovaný metalový kolektiv vystoupá do ještě větších výšin. Záhadná skupina, známá svými strhujícími vystoupeními a žánrově pestrým zvukem, právě oznámila podzimní evropské turné a nevynechají ani Českou republiku!

V rámci koncertní série Rock for People Concerts, odehrají 15. listopadu v pražském O2 universu svůj doposud největší český koncert . Na této cestě se k nim jako předskokan připojí vycházející alternativní metalová formace BILMURI.

Pro nezasvěcené se SLEEP TOKEN může zdát jako zahalená záhada. Členové kapely vystupují celí zahalení v propracovaných obřadních maskách, což jejich už tak podmanivou pódiovou prezentaci ještě umocňuje. Za divadlem se však skrývá kapela, která mistrně mísí prvky alternativního rocku, metalu a elektroniky.

Jejich album „Take Me Back To Eden“ z roku 2023, vydané u Spinefarm, ukázalo jejich zvukovou rozmanitost a skladatelské umění a upevnilo jejich pozici jedné z nejinovativnějších a nejzajímavějších kapel v současném hudebním prostředí.

Jejich debutové EP „One“ vyšlo v roce 2016 a bylo záhadnou nabídkou, která naznačila jedinečnou zvukovou vizi kapely. Následující EP a kritikou oceňované debutové album „Sundowning“ z roku 2019 upevnily jejich pověst kapely, která posouvá hranice. Jejich hudbu charakterizují downtuningové kytary, vzletné vokály (čisté i hrdelní) a složité rytmy, které vytvářejí hypnotickou zvukovou krajinu.

Stejně úchvatná jsou i živá vystoupení kapely. Vessel, oděný v černém hábitu a masce, ovládá pódium svou strašidelnou přítomností. Za ním maskovaní instrumentalisté rozpoutávají zvukovou stěnu a vytvářejí pro publikum skutečně pohlcující zážitek. Odmítnutí skupiny odhalit svou identitu jen umocňuje intriku a nechává hudbu mluvit za sebe.

Ať už jste zarytými stoupenci, nebo jste jen zvědaví na tento podmanivý hudební fenomén, poznačte si do kalendáře a připravte se na to, že budete svědky vývoje kapely na vlastní oči.

Prodej vstupenek bude zahájen v pátek 3. května od 10:00 v sítích Ticketmaster a Ticketportal ▶️ Sleep Token + guest: BILMURI | Rock for People 2024.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...