Metalová GOJIRA se po roce vrací do Prahy

OBSCURE PROMOTION vás opět zvou na pražský koncert GOJIRA! Poprvé tuhle kapelu dovezli v roce 2006 na Brutal Assault a byla to v ČR jejich premiéra. Od té doby se z těchto Francouzů stal světový fenomén metalu.

Už dvě desetiletí je Gojira symbolem temného, drtivého metalu, odlehčeného triumfálními, stadionovými melodiemi. Nyní, po pětileté pauze, je kapela z Bayonne přesvědčivější než kdy dřív. „Fortitude“ je název aktuálního, v pořadí již sedmého studiového alba francouzské metalové kapely, se kterým v červnu 2023 zavítá v rámci jejich Evropského letního turné do České republiky. Gojira potvrdila koncert, na kterém společně se svými fanoušky oslaví všeobecně uznávané dílo.

„Fortitude“ překonává úspěch svého předchůdce „Magma“ z roku 2016 a ukazuje, že Gojira od svého debutu „Terra Incognita“ před 20 lety posunula svou lásku k experimentování a hudební schopnosti na novou úroveň. Kapela kolem zpěváka Joea Duplantiera se vždy pohybovala mezi extrémy.

S „Fortitude“ se francouzská kapela posunula ještě dál a představuje zdaleka nejsilnější dílo za dvě dekády své existence. Gojira je neúnavně upřímná a s velkou oddaností sebereflexi v současné době útočí na mezinárodní žebříčky a ovládá playlisty rozhlasových stanic.

V roli předkapel se představí populární crossover-thrash neotesanci MUNICIPAL WASTE a jedna z nejlepších nových kapel britského undergroundu, londýnské trio URNE.
MUNICIPAL WASTE s jejich osobitým odkazem osmdesátek vás rozpálí rychlými tempy, úsečnými zpěvy, svojským humorem a především poctivou dávkou zběsilého thrashujícího rokenrolu, kdežto v URNE se skáče mezi více žánry, kde z vlivů vysvitnou odstíny Mastodon, Death, snad i Metallicy nebo Alice In Chains. Jsou epičtí, pošmourní i povznášející a současně znějí klasicky i moderně!

Se svým nezaměnitelným zvukem Gojira udeří 13.6. 2023 v pražské Malé sportovní hale. Vstupenky jsou k dostání na e-shopu OBSCURE PROMOTION a v sítích Ticketmaster a GoOut.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...