Metalová legenda z polabí SKYLLA CZ vydává hned dvě alba najednou

V Polabské nížině se v osmdesátých a devadesátých letech zrodila řada metalových formací co si dokázaly vybudovat velmi slušnou fanouškovskou základnu, ne všechny ale přežily až do dnešní doby a bohužel nenávratně zanikly

Zánik se ale netýká kolínské metalové partičky SKYLLA CZ (dříve SKYLLA) jejíž vznik se datuje k roku 1989. Ta, po mnohačetných obměnách v sestavě ale i několikaleté nečinnosti přežila a v současné době vydává dvě alba najednou.

Vydat hned dva tituly naráz, to nebývá moc zvykem, ale baskytarista a zpěvák Petr Priessnitz, který jako jediný zůstal z původní sestavy a udržoval Skyllu při životě, se obklopil novými spoluhráči (Dan Vecka – kytara), Adam ‚Ace‘ Singovský – kytara), Petr Hataš – bicí) naplněných energií a chutí do práce aby společně připomněli, jak SKYLLA CZ hrála kdysi a předvedli jak hraje dnes.

Původně speed metalová formace, která své nejlepší období prožívala v letech 1992-1995 a společně s bandami Krabathor, Kryptor, Debustrol, Dark Side a dalšími, objížděla kulturáky, vypouští do světa album od předchozí tvorby se naprosto odlišující což ocení zejména příznivci thrash stylu.

Jedenáct skladeb z toho devět v rodném jazyce, jedna v angličtině plus remixovaná předělávka skladby „Aufrecht“ v němčině jejímž autorem je již zesnulý rakouský hudebník Hansi Dujmic, to je novodobé album nesoucí název „TORA TORA“ které v nejbližších dnech spatří světlo světa.

Druhým počinem, je remastrované CD nesoucí příznačný název „REMASTER“ a je jakousi tečkou a zakončením jedné éry. Placka která potěší nejednoho skalního příznivce a pamětníka, obsahuje výběr toho nejlepšího z předchozí tvorby kapely a mezi fans by se mělo dostat týden po vydání alba Tora Tora.

Devět kousků s anglickými texty a jeden v češtině které Remaster nabídne, tak dávají fanouškům možnost přehrát si historické songy v adekvátní kvalitě.

Obě alba která vycházejí v limitované edici 500 kusů, byla nahrána a namixována ve Studiu Hostivař u Zdeňka Šikýře, u kterého Skylla v minulosti již nahrával a který je podepsán pod nahrávkami Wohnout, Čechomor, Dymytry a mnoho dalších známých českých kapel.

Křest alba „Tora Tora“ je naplánován na 10. října 2020 v MSD Kolín a role křtitele se zhostí německá rocková legenda S.D.I. Večírkem bude provázet český hudební publicista ale také textař, moderátor a scenárista, Petr Korál.

Diskografie

1990 – demo „RYTÍŘI CHUDOBY“
1991 – demo „IRON WAR“
1992 – demo „BABY S CONFESSION“
1993 – demo „NEVER SAY NOU!“
1994 – sampler „WE WANT YOU,AND YOU“
2010 – WATERLOO
2020 – TORA TORA
2020 – REMASTER

Hudebníci kteří prošli kapelou

Rostislav Matějka, Ota Hruška, Jindřich Lev, Miroslav Tulinger, Roman Černý, Sváťa Chalupa, Václav Husa, Vladan Vojáček, Jiří Loučka, Luděk „Dědek“ Hauzar, Pavel Pokorný, Olda Rokyta, Luboš Šudoma

Nová alba lze získat několika způsoby:

1) prostřednictvím e-mailu: skyllametal@post.cz
2) Prostřednictvím soukromé zprávy na Facebookových stránkách SKYLLA CZ
3) Zasláním SMS na telefonní číslo: 607 532 226
4) Osobním předáním v Kolíně
Vždy uveďte svou adresu a o které CD máte zájem!

5) Zakoupit v prodejně „Zdravá výživa“ Žižkova 189, Kolín. Nutno předem telefonicky domluvit na tel. čísle 607 532 226 !!!

Cena:

Na dobirku: 200,-/ks + poštovné 110,- (310,-)
Platba předem na účet: 7960270018/4000 – 200,- /ks + poštovné 70,- (270,-)
Osobní převzetí: 200,-/ks Kč
V obchodě Zdravá výživa: 220,-/ks
Odkazy
facebook.com/skyllacz
bandzone.cz/skylla

FOTO CREDIT Petr Bryk
  1. […] je nová placka o jejímž vydání jsme v nedávné době informovali již v prodeji, a do redakce jsme obdrželi dva kousky, tak se s vámi mohu podělit o první […]

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

X