Polská „Setheist“ na Rockování v Mnichovicích

Na letošním festivalu Rockování v Mnichovicích se krom českých kapel, představili také zahraniční hosté, jednou z nich byla metalová skupina „Setheist“ z Polska.

Hudba této kapely by se dala popsat jako avantgardní metal v kombinaci krásných melodií a silného kytarového úderu s charakteristickým hlasem zpěvačky.

Skupina „Setheist“ vznikla v roce 2007 v Lublinu, původně pod názvem jako Seth. Po změnách v sestavě v roce 2014 dochází k přejmenování na současný  název. Sestavu tvoří zpěvačka Maksymina „Maxi” Kuzianik, Tomek „Longo” Ciecieląg  (kytara), Tomek „Kieł” Lato (kytara), Tomek „Długi” Krawczyk (bicí) a Konrad „Tomek” Lisicki (basová kytara).

Vzhledem tomu že byla skupina založena v Lublinu tak je obecně považována za „lublinskou“, zpěvačka Maksymina Kuzianik a kytarista Tomasz Lato, kteří v soukromí tvoří pár, pocházejí z Jędrzejówa.

Setheist za sebou mají již několik úspěchů, včetně vydaného EP „The Flash Of Creation“ se čtyřmi skladbami v roce 2014. V letošním roce vydali své debutové album „They“. Krom toho měla tato metalová formace příležitost objevit se vedle v polsku uznávaných, „Kat & Roman Kostrzewski“, „Wild Pig“, „Exlibris“, „Leash Eye“ nebo „Thermit“.

V červnu tohoto roku se skupina zúčastnila kvalifikací v soutěži pro účast na letošní gigantickém festivalu Woodstock v Przystanku který se dle dosavadních informací může pochlubit návštěvností 1,5 milionu fanoušků z celého světa. Z téměř 900 přihlášených dosáhli Setheist na finálové místo a díky verdiktu poroty si v Przystanku na scéně Lech 3. srpna zahráli.

Jelikož jsem se Rockování účastnil jako fotograf, tak jsem měl možnost tuto partičku poznat osobně, muzikanti, jež si prošli cestu z garáže až do profesionální zkušebny, majíc za sebou několik let zkušeností a výzev, ve mně zanechali a to jak hudebně tak i po lidské stránce velmi dobrý dojem.

Do rukou se mi dostalo i zmiňované CD. Po prvním poslechu alba jsem byl spokojen, jasně označená a silně vedená basová linie s podtrženými bicími. Zpěvačka s velmi slušným zpěvem a jasným potenciálem, lahodili mému uchu.

Celé album si můžete poslechnout na YouTube

 

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...