Legendární klub MODRÁ VOPICE oslavil své třicáté narozeniny

Legendární pražský klub MODRÁ VOPICE se kterým má řada českých hudebníků spojených mnoho zážitků, oslavil své třicáté narozeniny

Jsou jubilea, která nelze opomenout. Právě jedno takové oslavil v sobotu 2. září legendární pražský klub MODRÁ VOPICE kde se za běžného provozu měsíčně koná zhruba 20 akcí s nespočtem koncertů.

Na první zářijovou sobotu, připravil tým Modré Vopice speciální narozeninovou párty na které se sešli nejen ti nejvěrnější ze všech generací. Na návštěvníky čekala v tento slavnostní den muzika v podání osmi kapel a u vstupu malý dárek.

Nechyběl ani nový narozeninový merchandise, stylový přípitek v podobě modravého moku a jak se na takovou výroční oslavu patří tak byly pro návštěvníky připraveny dva narozeninové dorty vyzdobené modrými opičkami.

Narozeninovou party zahajoval ve 13 hodin legendární ABRAXAS, po něm pak následovalo až do pozdních nočních hodin vystoupení kapel APPLE JUICE, KONFRONT, P.U.M. SYNOVÉ VÝČEPU, IPB, PARAGRAF 219, POŘÁD STEJNĚ, WOSA a 008.

Celou oslavou skvěle provázel sochař, výtvarník, pedagog, básník, textař a zpěvák kapely N.V.Ú. Štěpán Málek, který nejen že zavzpomínal především na ty, kteří klubem během třiceti let prošli a zanechali v něm svou stopu a už nejsou mezi námi ale každou, v ten den vystupující kapelu uvedl vtipnou básničkou.

Například kapelu P.U.M. uvedl verši  „Nemůžeš mít na oslavě dokonale hustý den, když nevyslechneš tuhle bandu co si říká P.U.M. Nasypou ti do kebule, nadupaný, hustý pank, co tě smete mocnou sílou jako nácka ruský tank“

Kapelu SYNOVÉ VÝČEPU zas básnickou múzou „U výčepu jeden stál piva v sebe ládo.. ládo.. U výčepu jeden stál, piva v sebe ládoval. Jednou punker, jednou skin, on výčepu byl věrný syn. Synové výčepu jsou hustá banda, tančete, chlastejte je s nima sranda.“

Ve večerních hodinách předvedla strhující bitvu skupina historického šermu ARTUS THOR která do děje v historických kulisách vtáhla i všechny přítomné návštěvníky velkolepé oslavy.

Klub Modrá Vopice který ročně realizuje nespočet koncertů zahrnujících velmi široké spektrum hudebních stylů, za svou třicetiletou historii zažil spoustu skvělých období, ale také několik složitějších.

Těžkým obdobím si klub prošel v době vládních opatření v roce 2021, rušením a překládáním dlouhou dobu plánovaných koncertů, klesající návštěvnosti a následným dočasným uzavřením mu hrozil reálný zánik ale oslava třicítky je známkou toho že vše ustál a jede se dál.

Tak ještě jednou vše nejlepší!

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...