Mongolští rockeři The HU přijedou v září do Prahy!

Mezinárodně uznávaná mongolská rocková skupina The HU zavítá v září rámci svého světového turné HU – HISHIGTEN Europe Tour 2024 do Prahy!

Skupina The HU vznikla v roce 2016 v mongolském Ulánbátaru a využívá tradiční mongolskou hudbu, kterou mísí s moderními rockovými prvky. Výsledkem je podmanivý koktejl, který okouzlil publikum po celém světě. Kapelu tvoří Gala, Jaya, Temka a Enkush. hudba The HU je hluboce zakořeněná v jejich starobylé kultuře, dokonce obsahuje staré mongolské válečné pokřiky a básně.

Z bohatého kulturního dědictví pocházejí i starobylé nástroje, které používají, jako jsou Morin Khuur (housle s koňskou hlavou), Tovshuur (mongolská kytara) a Tumur Khuur (loutnová harfa). Ty jsou doprovázeny moderními kytarovými nástroji a vytvářejí hypnotickou směs s hrdelním zpěvem.

Jejich debutové album The Gereg vyšlo v roce 2019 a sklidilo chválu kritiků i fanoušků. Kromě jiných úspěchů se umístili na předních místech světových žebříčků alb a nových interpretů. Celkově byla tvorba The HU streamována více než 250 milionkrát a pochvalně se o ní vyjádřili velikáni v oboru, jako jsou Billboard, NPR a GQ, což upevnilo status The HU jako globální hudební ikony.

Kromě hudebních úspěchů se The Hu prosadili i v rámci různých projektů. Kapela například spolupracovala s umělci, jako jsou Jacoby Shaddix z Papa Roach a Lzzy Hale z Halestorm, a také nahrála mongolskou verzi skladby „Sad But True“ od Metallicy, která se objevila na albu Metallicy Blacklist.

Na pražský koncert který se uskuteční v rámci série  Rock for People Concerts a na kterém zazní hity jako „Yuve Yuve Yu“ a „Wolf Totem“ a několik vzrušujících překvapení představujících jedinečný hudební svět The HU, se můžete těšit 14.září 2024 v pražském SaSazu.

Vstupenky v prodeji od 3. května, 10:00, přes GoOut a Ticketmaster ➡️ The HU | Rock for People 2024.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...