Na soutoku v Poděbradech to v pátek třináctého žilo!

Na Soutoku v Poděbradech se v „pátek třináctého“ května, uskutečnilo zahájení letní rockové sezony a bylo velmi povedené. O vše se postaraly kapely Harlej, Komunál, Aleš Brichta Trio, Dan Horyna a Beny, Roxor a Vanaheim

Když se řekne pátek třináctého, mnoho lidí se zděsí a vidí před sebou smolný den, některým se vybaví kultovní filmová série z osmdesátých let s masovým vrahem Jasonem Voorheesem ale nic z toho se na soutoku dvou řek nekonalo, žádná smůla a místo krvavého, tady byl masakr návštěvní a hudební. Sázka na třináctku se organizátorům vyplatila nad všechna očekávání.

Celá akce byla naplánována na 18 hodinu avšak do areálu, který během jara doznal značných úprav včetně výstavby velkého pódia které v průběhu večera prošlo slavnostním křestem za účasti těch nejpovolanějších, byli někteří netrpěliví fandové na značkách již o dvě hodiny dříve.

Páteční rocková merenda, byla za skvělého počasí zahájena na malém pódiu, na kterém již v loňské sezoně odehrálo své koncerty nespočet kapel. O zahájení se postarala nymburská heavy metalová úderka Roxor a hlava na hlavě před malým pódiem signalizovala velký, rock – metalový mejdan který se následně potvrdil. Po skvělém, Roxorem odehraném setu, se vše začalo soustředit na nové, velké pódium blížící se svou velikostí festivalovým parametrům.

Dlouhá fronta u pokladny a neustále valící se fanoušci brzy zcela zaplnili celý areál a před novou stagí začalo být natěsno. Netrvalo dlouho a na novém pódiu, se brzy rozezněla směsice písní od Merlinu, Vitacitu a Benefitu v podání Dana Horyny v doprovodu Romana „Benyho“ Beneše kteří si nechali dvojnásobně záležet, aby slavnostní zahájení mělo ty správné grády a podařilo na výbornou. Dan jako vždy plný energie, kterou přenášel do publika společně s Benym který ani trochu nešetřil svou kytaru, vytvořili skvělou atmosféru.

Po odehraném setu sehrané dvojice, nadešla slavností chvíle, křest. Jako kmotry si promotér nejen této letní zahajovací akce Roman Beneš pozval na pódium Aleše Brichtu, Dana Horynu a Tondu Rauera, ti nově vznikajícímu rockovému místu popřáli jen to nejlepší. Z úst Lucie Dvorské, provozovatelky, majitelky a patronky zdejšího areálu, směřovalo k návštěvníkům velké poděkování za účast a poté už z rukou Benyho vytryskl z láhve šampaňského gejzír šumivého moku který vznik nového rockového místa zpečetil.

Po slavnostním křtu za velkých ovací z řad návštěvníků, následovalo vystoupení jednoho z kmotrů, nestora českého heavy metalu Aleše Brichty, který přes všechna úskalí která ho životem provázejí, ukázal, že má na hudební scéně stále ještě své místo což přítomní fanoušci řádně ocenili.

Po Alešovi na pódiu převzala žezlo v současné době jedna z nejžádanějších českých kapel držící se na špičce naší rockové scény, skupina Harlej. Již zcela z cela zaplněný areál netrpělivě čekal na první tóny aby si pak společně s kapelou, mohl zazpívat oblíbené písničky a tak se i stalo.

Ladem nezůstávalo ani již zmiňované malé pódium, to obsadila a svůj metal na něm po vystoupení kapely Harlej, rozjela formace  z Chlumec nad Cidlinou Vanaheim která ještě během léta Na Soutoku dostane prostor. Slavností zahájení sezony zakončovala kapela Komunál, ta přišla na řadu v půl dvanácté večer a rozhodně tím nijak neutrpěla.

Přítomní návštěvníci kteří již byli patřičně posilněni zlatavým mokem který zde tekl proudy a jiným pestrým občerstvením které tady pro ně bylo v hojné míře zajištěno, na odchod do svých domovů rozhodně nepomýšleli a tak rockový mejdan pokračoval vesele dál v hojném počtu do pozdních nočních hodin.

Závěrem nutno dodat, že se organizátorům podařilo vyprodukovat skvělou open air akci která má, pokud jí bude ze strany úředních institucí přáno, do budoucna pod značkou ROCK SOUTOK velký potenciál udržet si vlastní tvář a vybudovat novou rockovou tradici na Poděbradsku.

Již nyní, se mohou fanoušci těšit na další rockový večer. 3. června 2022 zavítají Na soutok kapely Dymytry s Alkeholem které doplní Argos a Vanaheim tak že je nač se těšit!

UPOUTÁVKA NA PŘÍŠTÍ AKCI

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...