Němečtí EMIL BULLS zavítali do Prahy se svou novou deskou

Rok 2024 patří opět metalu!

Agentura Pragokoncert zahájila klubové metalové koncerty, ve čtvrtek 11. ledna přivezla do pražského klubu Storm dvojici německých kapel

Kapela EMIL BULLS která je ve své domovině velkým metal-core jménem, byla založena téměř před 30 lety a vzhledem k mnoha vlivům na jejich styl je těžké je zařadit jen do jedné kategorie. Stylisticky formace pokrývá rock, nu metal a crossover a ukazuje i některé popové prvky. Se svým nedávno nahraným albem „Love Will Fix It“ které právě vychází, zahajují novou fázi, vyznačující se svěžím zvukem a turné v rámci kterého ve čtvrtek 11. ledna, zavítali pod hlavičkou agentury Pragokoncert, do pražského klubu Storm.

Jako první ale vystoupil speciální host, mladá německá kapela, která vznikla v roce 2020. Bílé masky jsou jejich poznávacím znamením, rap-hardcore crossover jejich stylem. Navzdory svému jménu je vzteklý pes spíše klidné a mírné zvíře. To se rozhodně nedá říct o kapele BLUTHUND.

Začalo to v osm a na pódium vtrhli čtyři týpci a z reproduktorů začal dunět německojazyčný crossover v podobě singlů z jejich debutového alba Gefährliches Halbdissen, zpěvák pobíhal po pódiu jako šílený a žil hudbou, která se šířila do publika. Absolutně živá kapela, která přináší spoustu energie a nezůstává v klidu. Byla to velká zábava.

Každý, kdo už zná Emil Bulls, ví, že vždy dostojí své pověsti jedné z nejlepších německých živých kapel podmanivými písněmi na pomezí agresivního šílenství a jemné melancholie. Tvrdé riffy a chytlavé hooklines! Plnou parou vpřed, bez kompromisů a nikdy nekončící energie!

Kapela přijela české fanoušky pohostit písněmi z nového alba „Love Will Fix It“ a okamžitě měla publikum na své straně. Písněmi jako „Levitate“ nebo „She Ain’t Coming Home No More“ dávala přítomným v klubu příležitost k headbangu. Některé skladby také vybízely ke zpěvu díky chytlavým refrénům což se ze strany publika také dělo.

Shrnuto a podtrženo, EMIL BULLS se daří dokonale vyrovnávat rozdíl mezi tvrdým a měkkým. Jejich jedinečný styl zvyšuje individualitu, ale také rozpoznatelnost mnichovské kapely. Fanoušci kteří v mrazivém počasí na koncert dorazili určitě nelitovali!

Fotografie podléhají autorským právům. Bez předchozího vyžádání a následného povolení nelze fotografie používat, výjimkou je pořádající agentura a interpret!

FOTO CREDIT PETR BRYK
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...