V Nymburském šapitó to žije, těšit se můžete na skupiny Jelen a Wohnout!

Od července probíhají ve městě Nymburk ojedinělé rock-popové koncerty zaměřené na všechny věkové kategorie které za podpory města přináší NYMBURSKÉ ŠAPITO

Když se řekne šapito tak si mnozí vybaví cirkus a v něm klauny a medvědy na kolech nebo artisty ale v tomto případě je tomu jinak, pod velkým stanem určeným pro cirkusová představení během července vystupují hudební skupiny na které se chodí do klubů, kulturáků, sportovních hal a festivaly.

Poté co se na plakátech a internetu objevil nápis „Nymburské šapitó“ a pod ním výčet kapel které v něm budou koncertovat, tak bylo mnoho lidí na rozpacích a nikdo tomu moc nevěřil, sám pořadatel nám potvrdil že lidé volali s dotazy, zda je to pravda a zda se jedná o skutečné kapely a ne ty revivalové.

Že se opravdu jedná o vystoupení kapel které brázdí festivalová pódia, potvrdila v pátek 3 července skupina MORČATA NA ÚTĚKU která sérii koncertů v Nymburském šapitó odstartovala, o den později cirkusový stan naplnila všem známá partička WALDA GANG která zde s velkým ohlasem návštěvníků, předvedla svou show po dlouhé a nechtěné korona-virové pauze.

V rámci Nymburského šapitó, čeká návštěvníky vystoupení dalších oblíbených kapel mezi které patří uskupení JELEN hrající takzvanou roots music, skupina patří mezi jednu z nejvyhledávanějších na multi-žánrových festivalech. Těšit se můžete také na pražskou formaci WOHNOUT, kterou tvoří bratrská dvojice Jan a Matěj Homolovi, baskytarista Jiří Zemánek a bubeník Zdeněk Steiner.

Kdo by neznal jeho hity jako Hurikán, Kde jsi?, Padá hvězda, Vchází bez vyzvání, Hráli jsme kličkovanou, Žít jako kaskadér a další. Především dříve narozené určitě potěší jedna z nejznámějších českých hudebních stálic DALIBOR JANDA který v letošním roce oslaví již 40 let působení na české hudební scéně. Zpěváka do Nymburského šapitó doprovodí kapela PROTOTYP.

Jak se akce Nymburské šapitó vlastně zrodila?

„Akci jsme plánovali uskutečnit již na jaře, za tímto účelem jsme šapitó zakoupili ale bohužel se stalo co se stalo a ze všeho sešlo. Vzhledem uvolnění zavedených restrikcí v souvislosti s pandemií jsme se nakonec rozhodli akci uskutečnit nyní a zhruba během deseti dnů jsme vše zorganizovali, obvolali kapely a nějakým způsobem se vše domluvilo.“ sdělil pořadatel Petr Slanička

A jaké byly reakce kapel na vystoupení v cirkusovém stanu?

„Nejdřív řeknu to, že když jsme s tímto nápadem přišli, tak 60% procent lidí vůbec nevědělo co je to šapitó a teď nemluvím o kapelách ale obecně o lidech. Co se týče kapel, tak ty reagovaly velmi příznivě a potěšeně, se všemi jsme se domluvili téměř okamžitě. Jediné obavy měli z toho, jestli půjde šapitó dobře ozvučit ale po zkušenostech s firmou Promotech se kterou jsme v loňském roce podobnou akci pořádali, jsme věděli, že to nebude problém.“ dodává jednatel společnosti Natura Rerum.

V říjnu se šapitó přesune do města Vrchlabí kde se akce bude opakovat. Jak nám pan Slanička sdělil, program zatím není sestavený ale všechny kapely vystupující v Nymburce o akci ve Vrchlabí projevili velký zájem.

Kompletní program koncertů a představení Nymburského šapita:

03.07. MORČATA NA ÚTĚKU
04.07. WALDA GANG
10.07. DJ TOMÁŠ BŘÍZA – DEVADESÁTKY
11.07. MAXÍCI (představení pro děti)
14.07. LUKÁŠ PAVLÁSEK
17.07. JELEN
18.07. WOHNOUT
19.07. KREJČÍK HONZA
21.07. DALIBOR JANDA
25.07. LEOŠ MAREŠ

Vstupenky v distribuci na prodejních místech Ticketportal a nebo je můžete
zakoupit on-line přímo na ticketportal.cz a ihned vytisknout – HOMEtickets!!
Další info: sleva pro děti, které nedosáhly věku 13 let, na prodejních místech Ticketportal i on-line na ticketportal.cz

Aktuální informace najdete na www.facebook.com/NymburskeSapito

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

X