OLYMPIC má čtyři klávesové finalisty, o vítězi se rozhodne ON-LINE

Letos v březnu oznámil legendární Olympic svým fanouškům odchod klávesisty Jiřího Valenty který ve skupině působil od roku 1986 a krátce nato vyhlásil Petr Janda a zbývající členové konkurs na uvolněný post

Ze stovek přihlášených hudebníků vybrali členové kapely čtyři finalisty se kterými odehrají on-line koncert. Jeden z nich se stane vítězem konkurzu.

Čtyřmi finalisty jse stali …

FILIP VAVŘIČKA / 21 let – Absolvent konzervatoře v Plzni v oboru hra na elektronické klávesové nástroje. Je to mimochodem první absolvent tohoto nového oboru na této škole. Již 8 let působí v kapele The Drops a na jaře 2019 absolvoval také turné s kapelou Škwor. Je zástupcem nejmladší muzikantské generace se vztahem k rockové hudbě.

PAVEL BŘEZINA / 48 let – Hudebník, který stál u zrodu novodobé éry kapely Argema v 90. letech a také působil v kapele Premier, je známý spoluprací s dalšími jmény, jako namátkou Věra Špinarová, Radka Fišarová, Gabriela Gunčíková nebo The Backwards.

PETR BODNÁR / 42 let – Aktivně hraje na klávesové nástroje od svých 13 let v hudebních seskupeních různých žánrů. Účinkoval v rockových kapelách, má za sebou bluesrock a rock´n´roll, plesová i zábavová vystoupení, gospelové projekty… V současné době ho můžete znát například ze skupiny Capitol.

ONDŘEJ FENCL / 39 let – Dvacet pět let frontmanem kapely Hromosvod, od roku 2007 je kapelníkem a klávesistou 5P Luboše Pospíšila a také působí jako kytarista kapely Schodiště. Ondřeje můžete znát i jako autora mnoha článků o hudbě, spolupracuje s mnoha hudebními časopisy a servery jako hudební novinář. S Olympikem v posledních letech spolupracoval v roli textaře.

Zcela nevídaný v pětapadesátileté kariéře kapely Olympic koncertní formát, se odehraje v sobotu 30. května od 19 hod v rámci pokračování charitativního pořadu Víkend pro seniory 2 s podtitulem Tahle země je i pro starý.

Cílem přímého přenosu, jenž opět odvysílá internetová televize MALL.TV, je podpořit seniory patřící k nejvíce ohroženým nemocí Covid-19. Sbírku i rozdělení jejího výtěžku zaštiťuje Nadace Krása pomoci.

Přispět můžete zde: www.donio.cz/VikendProSeniory

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

X