Pavel Hanus kytarista ostravské legendy Citron, přichází s vlastním projektem!

Již letos na jaře vyjde nové album s názvem Pandemic!

Kytarista ostravské legendy Citron, bubeník a kytarista zpěvačky Tanji, člen hudebního uskupení Bohemian Metal Rhapsody, a nyní také frontman a sólový kytarista vlastního hudebního projektu — to všechno je havířovský multiinstrumentalista a hudebník Pavel Hanus.

“Myšlenka postavit si vlastní sólový projekt se zrodila před dvěma roky. Nejprve bylo potřeba dát dohromady kapelu a vybudovat schopný tým, který by dokázal nápad přetvořit ve skutečnost. Na to pak navazují dílčí úkoly jako tvorba a nacvičení hudebního repertoáru, zajištění propagačních materiálu, záležitosti týkající se organizace. Nyní jsme připraveni a můžeme se ukázat světu!” dodává Pavel.

Do projektu byli přizváni mladí a nadějní hudebníci – jmenovitě Kamil Tobola (bicí), Pavel Urban (baskytara) a Radim Majer (kytara), který tvoří kytarové duo společně s frontmanem Pavlem Hanusem.

Repertoár kapely je postaven především na autorské tvorbě. Jeho součástí jsou mimo jiné skladby z Pavlova debutového instrumentálního alba MCMLXXXVII, které je svou povahou v Česku jedinečné. Část repertoáru tvoří rovněž převzaté věci, a to nejen od Pavlovy domovské kapely CITRON, ale i od takových velikánů jako jsou třeba Deep Purple. Tento rok kapela plánuje vydat dvě desky.

První deska nese pracovní název “Pandemic”, a bude poctou všem tuzemským i zahraničím hudebníkům, kteří Pavla ovlivnili a určovali jeho hudební kroky. Vyjít by měla už letos na jaře. Album bude obsahovat známé i neznámé pecky zaranžované do rockového formátu.

K ústřední písni – hitovce Má první láska se dnes vdává, kterou v Česku nazpíval Karel Gott, si kapela připravila také retro videoklip, jehož vydání je naplánováno na polovinu února. O režii se postaral Hynek Tuleja, který má v kapele na starost také organizaci a marketing.

Druhé, tentokrát autorské album je zatím ve fázi příprav a jeho vydání je odhadováno na přelom roku 2022/2023.

Po vydání obou alb má kapela v plánu realizovat unikátní hudební projekt Letiště, o kterém ale dosud neprozradili nic určitého.

WEB: https://pavelhanus.com
FACEBOOK: https://www.facebook.com/PavelHanus1987
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/pavelhanus87/
YOUTUBE: https://www.youtube.com/c/pavelhanus1987

REKLAMA

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

X