Pekelný videoklip DEBUSTROLu v podobě loutek z lipového dřeva

Pohybuje se a vypadá stejně krásně jako krkonošské betlémy. Jen místo roztomilého Ježíška mu vévodí Lucifer. Řeč je o loutkovém peklu na hradě Houska které děsí a fascinuje nejen návštěvníky ale i skupinu DEBUSTROL.

Tento unikátní tzv. PEKLÉM, použili čeští thrasheři do svého nového videoklipu k písni „Apokalypsa II“ který měl tento měsíc svou premiéru, a tak jsem se  KOLINSSe zeptal na několik podrobností.

Martine kdo přišel s nápadem natočit loutkový klip?

S prvotním nápadem přišel můj kamarád Roman Nevyhoštěný, který nám na Hradě HOUSKA o kterém se povídá, že je tam Díra do Pekla, zařizoval natáčení klipu k písni „Kultovní revoluce“ a při té příležitosti nám ukázal zdejší raritu. Ručně vyrobené loutkové peklo. Loutky jsou vyrobeny z Lipového dřeva a vše je inspirováno Peklem podle Danteho Božské komedie. To nás totálně zaujalo a o dalším klipu bylo fakticky rozhodnuto.

Kdo je tvůrcem klipu?

Záběry natočil otec myšlenky řezbář Tomáš Štěpán. S vyřezáním mu pomohl Jan Kopecký a celou myšlenku Dantova Pekla vymyslel kastelán Hradu HOUSKA Míra Konopásek. My jsme vlastně jen natočený materiál sestříhali do konečné podoby jak ho vidíte v klipu. Nejvíce se námět hodil na píseň APOKALYPSA II. Která je na posledním albu VÁLKA.

Jak dlouho se klip natáčel?

Hlavní natáčení trvalo Tomášovi Štěpánovi asi pět dní. Střih vymyslel a upravil náš dvorní kameraman a tvůrce klipů Pája Junek za necelé tři dny. Jsme rádi, že se taková originální atrakce díky našemu klipu dostane i mezi fanoušky, kteří o něčem takovém vůbec nevědí a třeba dostanou chuť se na toto Geniální dílo podívat na vlastní oči.

Tímto chci poděkovat všem tvůrcům, že nám záběry poskytli a mohl díky nim vzniknout naprosto originální klip, dodal na závěr Kolinss.

..a já děkuji Kolinssovi za poskytnuté informace!

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

X