Plzeňská kapela Ferat vydává své historicky první album

Plzeňská kapela Ferat, aktivní hlavně v osmdesátých a devadesátých letech, vydává své historicky první album. Světlo světa spatří 17. listopadu a ponese název „První příběh“

Metalová legenda Ferat, která svou aktivní koncertní činnost ukončila na přelomu tisíciletí, byla dlouhá léta výrazným prvkem západočeské hudební scény. A jelikož fanoušci na Ferat nikdy nezapomněli, rozhodli se muzikanti, kteří touto kapelou prošli, oslavit výročí 30 let od založení velikým vzpomínkovým koncertem. Ten proběhl 28. října 2017 v plzeňském KD Šeříková a měl obrovský úspěch. Dokonce tak velký, že na něj muzikanti neplánovaně navázali ještě několika dalšími koncerty.

Když se po pauze způsobené pandemií covidu hudební svět opět začal točit, Ferat oznámili svoji účast na Basinfirefestu 2022, kde odehráli strhující koncert a zároveň oslavili své pětatřicáté narozeniny. Zároveň vzkázali fanouškům, že se „něco chystá“.

„Chystali jsme se zužitkovat tu energii a čas, které jsme dali přípravě na vystoupení. Ty staré písničky, které se ve své době nikdy pořádně nenahrály a máme je jen na záznamech z kazeťáků ze zábav, jsme se rozhodli nahrát se současným soundem, jako vzpomínku na staré časy, prostě příběh skupiny Ferat,“ vysvětluje baskytarista Roman Velinov.

Album, které dostalo název První příběh, muzikanti nahrávali ve studiu GallerySound ve Vejprnicích a produkovali ho sami. Obsahuje písničky, které vznikly mezi lety 1986 a 1989, tedy v tom prvním „předthrashovém“ období Feratu. Na nahrávání se podíleli muzikanti v sestavě, ve které kapela strávila nejvíce času za první tři roky své existence, tzn. Marcel Šaman Persy – zpěv, Daniel Krob a Radek Kroc – kytary, Alan Reisich – bubny a Roman Velinov – basa.

Samotné nahrávání se neobešlo bez komplikací. „Kdyby mi někdo dopředu řekl, že tu desku budeme nahrávat rok, tak bych si zaklepal na čelo, řekl si, že je úplný blázen, že do toho nikdy nepůjdu, a že je to úplný nesmysl,“ komentuje Roman Velinov.

„Ale opak byl pravdou… Začali jsme v září 2022, dokonce myslím 1. září 2022, kdy se nahrávaly bubny a basa, a někdy na konci září 2023 se nahrával za docela stresových podmínek poslední zpěv, protože zpěváka Marcela čekal chirurgický zákrok, který vypadal docela problematicky. Vše dopadlo naštěstí dobře, takže teď už o tom můžu takhle silácky a v nadsázce mluvit, ale přiznám se, že jsme měli všichni stažený nejen hrdla z toho… bylo to dost dramatické, báli jsme se všichni!“

Album „První příběh“ vyjde už 17. listopadu, obsahuje celkem 11 písní a k dostání bude na CD nosičích a samozřejmě také na streamovacích platformách. Pro bližší informace sledujte facebookový profil kapely Ferat.

Album První příběh:
1. Noční příběh
2. Lesní muž
3. Vem si mě sebou
4. Na nádraží stojím
5. Drákula
6. Metalová holka
7. Tak vstávej
8. Samota
9. Hamty
10. Brácha
11. Televizní zpracování

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...