Tak se všichni userte, je tady Debustrol a příchod Antikrista ve 4 CD boxu!

Skupina, která definovala a definuje vývoj thrash metalu v Československé, resp. České republice, vydala 4 CD box se svými ranými nahrávkami v remasterované podobě. Box Příchod Antikrista zahrnuje první čtyři alba která Debustrol vydal ( NEUROPATOLOG, SVĚT CO ZATOĆÍ S TEBOU, CHYTRÁ PAST a VYHLAZENÍ).

Neuropatolog (1991) je jedna z nejzásadnějších tuzemských metalových desek vůbec – a skutečnost, že tento ultrathrashový počin krátce po vydání zamířil dokonce až na druhou příčku oficiální české prodejní hitparády a klip z něj vysílala během dne veřejnoprávní televize, může nepamětníkovi znít téměř jako bláznivý sci-fi příběh. Přitom je to čirá pravda!

Na druhé desce Svět co zatočí s tebou (1992) částečně ubral nohu z pomyslného rychlostního pedálu a nabídl o něco pestřejší a rafinovanější hudební menu, aniž by to znamenalo nějaké zpronevěření se typickým výrazovým atributům.

Album Chytrá past (1994) se přiklonilo k tehdy módním tvrděrockovým postupům a prakticky úplnou rezignací na thrashová východiska příznivce skupiny zaskočilo a většinou v pravdě vyděsilo. Mnozí ho dodnes nenávidí. Jenže může zatím být  i ortodoxní stylová zaslepenost a netolerance. I z dnešního pohledu totiž Chytrá past vůbec nebyla špatná deska.

Po něm se však Debustrol zase vrátil ke kořenům v podobě brutální a takřka po všech stránkách nelítostné desky Vyhlazení (1995). Debustrol od té doby neochvějnou jistotou  českého thras metalu.

Zakládající člen skupiny, kytarista a kapelník Kolinss vydání 4 CD kompletu komentuje:

„Moc si vážíme velké podpory všech našich fanoušků. Bez nich bychom to zdaleka tak dlouho nevydrželi. Oni jsou tím motorem, co nás táhne dál. Motivují nás dál jezdit tisíce kilometrů a hrát ten správnej nátěr do roztrhání těla. Za to jim patří obrovský dík a tahle reedice je takový malý dárek právě pro ně.“

4 CD box se svými ranými nahrávkami v remasterované podobě můžete zakoupit v E-shopu na stránkách DEBUSTROLu

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

X