V pražské O2 areně ožil duch legendárních QUEEN

Rok a půl čekala pražská O2 arena na velkou plnohodnotnou akci a dočkala se, na velkém pódiu tady představila svou velkolepou show na třech po sobě vyprodaných koncertech kapela Queenie

V pátek 3. září se po více než roce a půl, otevřela divákům O2 arena kteří měli ve třech po sobě jdoucích večerech možnost spatřit nevídanou show Queen Relived a vychutnat si hity kapely Queen v podání revivalu Queenie kterou tvoří Rudy Neumann, Petr “Bali” Baláš, Martin Binhack, Michal David a Michael Kluch. Naše redakce zavítala na v pořadí druhý sobotní koncert.

Že vyprodali O2 arenu Kryštof, Leoš Mareš či  Marek Ztracený, budiž ale že jí vyprodá revivalová kapela a to tři večery po sobě, tak to tady ještě nebylo a pravděpodobně už ani nikdy nebude. Kapela Queenie která přilákala do O2 arény tisíce lidí, přivezla produkci světových rozměrů.

Večerní show, zahájilo v roli předskokanů smyčcové trio Inflagranti. Půvabné dámy zahrály klasiku, ale i rockové kousky a jejich krátký set velmi příjemně navnadil až na pár desítek míst zcela zaplněnou arenu. Po té přišla na řadu  samotná Queenie která dokázala něco, co mnozí jen tak nepochopí a neskousnou, něco o čem si mohou nechat největší domácí hvězdy jen zdát.

Pokud si někdo myslí že se jednalo o pouhou parodii tak ho vyvedu z omylu, tato parta muzikantů se svým idolům co se nejen nástrojů, vybavení, kostýmů a náročných skladeb týče, dokázala dokonale přiblížit. Velké víceúrovňové pódium, mosty nad fanoušky, do středu arény vedoucí dlouhé molo, pohyblivé světelné rampy různě rotující nad hlavami muzikantů a na jedné z nich běhen koncertu několikrát vznášející se Michael Kluch. Pyrotechnika, konfety, velká projekční obrazovka a nespočet světel, to vše během třech koncertů vytvářelo úchvatnou a nezapomenutelnou scenérii.

Hudební set skupina postavila vesměs na nejznámějších hitech skupiny Queen. Od úvodního čísla „One Vision“ přes „Show Must Go On, Somebody To Love, Too Much Love Will Kill You“, až po korunovační “Show must go on” a další. Za zmínku stojí bubenické sólo v podání „českého Rogera Taylora“ v podání Petra “Bali” Baláše. Třešničkou na dortu byl bez debat duet Michaela Klucha a sopranistky Národního divadla, Petry Alvarez a „Barcelona“. O naprosto skvělý zvuk se postaral mistr zvuku, Ondra Martínek.

Freddie Mercury byl unikátní zpěvák a žádný dokonalý imitátor, ho nemůže nikdy nahradit ale frontman Michael Kluch se svým  skvělým hlasem publikum zcela uchvátil, podmanil si ho a dostával do varu a i když nejsem zrovna fanouškem revivalů, tak v případě Oueenie musím složit poklonu, předvedli okázalou a plnokrevnou show díky které ožil v O2 areně duch samotných Queen. Prodat tři po sobě jdoucí večery, v po strop zaplněné O2 areně a předvést monstrózní koncert, to lze v případě revivalové kapely považovat za skutečný maisterštich.

FOTOGALERIE

FOTO CREDIT Petr Bryk
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...