Doba temna nastává, přichází Ravenoir s plamenem věčného rouhání

Čerstvě zrozená partička kacířů se chystá vyvrhnout na povrch zemský, velkou dávku rouhání v podobě debutového alba nesoucí název „The Darkest Flame Of Eternal Blasphemy“

Je tomu rok, co se nejen kytarista a zpěvák Alesh AD Dostál, nepostradatelná persona Black metalové legendy ROOT, obklopil smečkou kacířů, aby stvořil nový projekt RAVENOIR a společně tak zplodili temný rouhačským debut.

Naše redakce měla možnost si tento čerstvě zrozený počin devíti skladeb plných temnoty poslechnout, tak se vám pokusím prvotinu s exkluzivními hosty, kterými jsou Andy La Rocque (KING DIAMOND), BigBoss (ROOT) přiblížit i když nejsem expert na hluboké rozbory black / death metalového žánru.

Že se jedná o sec sakramentsky dobrou sestavu napovídá to, že ji kromě již zmíněného Aleshe AD, tvoří také baskytarista Igor Hubík (ROOT), bubeník Patrik Sas (THE LEADERS) a kytarista Jakub Önslaughter Maděryč (Debustrol).

Jak na tom budete při poslechu alba vy netuším ale mě osobně, chvilku trvalo, než jsem se přenesl do mystického světa plného pekelných obrazů, který je jednou z charakteristik RAVENOIR. Abych vše vstřebal a pochopil, dal jsem si několik opakovaných poslechů až jsem tomu všemu přišel na chuť.

Hned v úvodu budete vtaženi do prologu „Nocturnal Initiation“ ve kterém svým nezaměnitelný démonickým hlasem exceluje temná hostující hvězda Jiří BigBoss Valter který je zároveň i autorem textu. Skladba, ve které dominují klávesy navodí zvláštní, mrazivý pocit. Odlétající krákající havrany střídá song „Ravenoir“ u kterého jsem se přistihl, že mám tendence házet hlavou z jedné strany na druhou, tato skladba se okamžitě stává jedním z mých favoritů.

Skutečnou temnotu zažehne „The Darkest Flame Of Eternal Blasphemy“ kterou svým kytarovým sólem vyšperkoval Andy La Rocque (KING DIAMOND). Masivní erupce kopáků a tentokrát Jakubova sólová kytara vám do hlavy napumpují proudy krve, v dalším pekelném songu „In The Sign Of The Horns“. Z agonie vás na pár minut dostane přechod ke skladbě „From The Dead Shadows Of The Void To Eternity“, temnou oddychovou baladičku, vzápětí střídá zabijácké tempo a excelující kytary v „Blood Pact“, myslím že tuto pekelnou nálož na živém koncertu ustojí jen opravdu fyzicky zdatní fanoušci.

Následuje „Dark Vision“ a opět lahodný hlas BigBosse a jeho textařský um. Úvodní modlitba In nomine Patris et Filii et Spiritus sancti , amen ve skladbě „Hellfire´s Icon“ rozhodně nikoho nespasí, toto lože vyvrhelovo by porazilo i statečného Martina Kabáta. Rouhač Patrik Sas, kterého bravurně doplňuje sekerník z Debustrolu, dává jasně najevo, že je mistrem ve svém oboru.

Triumfem alba a vizi o smrti, je „Alter Ego“, jedna z několika Igorem Hubíkem otextovaných skladeb. Zkáza jest vykonána, vše je zplundrováno a země se nachází v moci nejvyššího Solferna. Má cesta do chřtánu mocností pekelných je u cíle, jsem pohlcen emocemi a jdu hledat cestu zpět mezi smrtelníky.

1. Nocturnal Initiation – Prologue
2 .Ravenoir
3. The Darkest Flame Of Eternal Blasphemy
4. In The Sign Of The Horns
5. From The Dead Shadows Of The Void To Eternity – Intermezzo
6. Blood Pact
7. Dark Vision
8. Hellfire´s Icon
9. Alter Ego

Debutové album „The Darkest Flame Of Eternal Blasphemy“ jehož celková délka je něco málo přes třicet minut, vyjde na CD a USB Digipak a navíc bude k dispozici na všech digitálních platformách, a lze ho už nyní předobjednávat. Datum vydání  21. února 2021.

Pokud album vyjde i na vinylu, tak doufám že se na mě taky dostane protože tohle prostě musím mít!!!

9
NAŠE HODNOCENÍ

VERDIKT

Jedná se o počin, ze kterého by se příznivci extrémního metalu mohli posadit na prdel. Rozhodně mile překvapil Alesh AD svým hlasovým projev. Hudba by měla vtáhnout do příběhu a představ, a to se kacířské formaci a jejímu nekompromisnímu black/death metalu povedlo na výbornou. Je zcela evidentní že debut nebyl šit horkou jehlou a napsaný materiál si prošel důkladným procesem.

  • SKLADBY 9
  • ZVUK 9
  • PŘEBAL ALBA 9
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...