Masakrózní jízda Debustrolu na novém DVD 33 let Antikrista

Mezi kapely, které na koncertech dokáží rozpoutat peklo, patří bez debat DEBUSTROL a jedno takové extra peklo, rozpoutal v pražském paláci Akropolis v jehož útrobách se na oslavách třiatřicetin jeho existence zrodilo nové DVD

22. 2. 2020 se v paláci Akropolis odehrály Kristovky Debustrolu s předponou „ANTI“ a pražský hudební chrám se stal nejen místem pro bujarou oslavu, ale také prostorem pro vznik nového DVD nesoucí titul „33 LET ANTIKRISTA“ tak se pojďme na v pořadí druhou video placku, kterou thrasheři po dlouhých letech v loňském roce vydali a fanouškům nadělili pod stromeček, podívat blíže.

Přesto, že bylo avizováno a mluví se o vydání nového DVD s bonusy, tak se vlastně jedná o kompilaci která se skládá ze tři placek – Live DVD a Live CD 33 Let ANTIKRISTA plus CD se speciálním UNPLUGGEDem ale o cédéčkách možná někdy příště, teď bude řeč o novém a velmi vydařeném videonosiči.

Vše je vloženo do zajímavě zpracovaného, skládacího digipacku kde na jeho titulní a jedné vnitřní straně, zanechal svůj výtvarný podpis malíř bizarností Petr V. Godothor jehož dílo najdete také na složeném plakátku ukrývajícím se uvnitř, zbytek potisku pak tvoří fotky pořízené na onom koncertu fotografy pohybujících se na metalové scéně jejichž jména se na přebalu také nacházejí.

Ale pojďme k obsahu dévédéčka. Po jeho vložení do přehrávače, se nabízí možnost přehrání samotného koncertu pak výběr skladeb z koncertního playlistu a nepřehlédnutelná je i volba všech devíti videoklipů, které dosud legendární Debustrol natočil což mnozí ze skalních fanoušků zajisté ocení.

V menu se také nachází „Nastavení“ pod kterým se skrývá zvuková volba, ta nabízí „Stereo 2.0“ ale především formát „Dolby Digital 5.1“ díky kterému si doma v obýváku užijete skvělý koncert. Zvuk o který se postaral Tue Madsen je vskutku na vysoké úrovni a bez pochyb dáte volume hodně směrem doprava.

Výbornému zvuku dodává šťávu i obrazové zpracování od Junek Film. Sestříhané záběry ze snímajících kamer, od samého začátku vtáhnou do atmosféry a nabídnou náramnou podívanou. Detailní pohledy na samotné členy kapely a hru na jejich nástroje si určitě každý vychutná, zvláště záběry směřované na Herr Milera a jeho bicí koloseum jsou velkou lahůdkou.

Potěšeni budou i fanoušci kteří se koncertu zúčastnili osobně, na ně se v sestřihu a záběrech které koncertní záznam umocňují, také nezapomnělo.

Vyjmenovávat všechny songy které se na antikristovkách hrály nemá cenu, to se prostě musí vidět a slyšet, každopádně třiadvacet písní jako „Nasrat vám všem, To maso, Válka, Vraždící kov, Hlavně ne o lásce, Vidlov Chotětov, Velký hřbitov, Oběti strachu a beznaděje, Zakuklenci“ a další, které Debustrol do davu bez mála hodinu a půl láduje má na videonovince dvojnásobné grády.

Tempo celé formace ke které se ve druhé části koncertu přidá i bývalý sekerník Trifid, je masakrózní! Borci si jednoznačně koncert opravdu užívali, hoblují jako kdyby to bylo naposled v životě a nelze si představit jediného posluchače a příznivce thrash metalové scény, který by jejich vynikající výkony nepochválil.

Velké „BRAVO“ Debustrolu a těším se na jejich další významný milník!

10
NAŠE HODNOCENÍ

VERDIKT

DEBUSTROL vydal videonosič který by rozhodně měl mít každý fanoušek ve své videotéce. Celé zpracování jak po zvukové tak i po obrazové stránce si zaslouží palec nahoru. V porovnání s prvním DVD vydaném před čtrnácti lety je vidět, že thrash metalová legenda neusnula na vavřínech a ví, jak své fans potěšit.

  • ZVUK 10
  • KAMERA, STŘIH A REŽIE 10
  • PŘEBAL KOMPILACE 10
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

X