Recenze: Metalcraft – Cannoball

Na začátku června pokřtila pražská metalová kapela v klubu Vagon svoje první dlouhohrající album s názvem Cannonball obsahující desítku skladeb ze kterých číší nostalgie, svěžest i radost tak si pojďme tu novou placku přiblížit

Už když jsem před dvěma lety, na jednom z fesťáků poprvé slyšel Metalcraft (v té době ještě s jednou kytarou navíc) tak jsem byl docela unesen z toho, cože za dravou energií nabitou partičku mě to uvrhlo a několik desetiletí zpět.

Byť má kapela v názvu metal, tak Glam metalová nálepka bude přesnější.  80ková inspirace je na tvorbě této kapely značná, ano poctivý heavy z přelomu osmdesátých a devadesátých let, je cesta kterou se kapela ubírá.

První dělovou koulí je pulsující titulka Cannonball. Charismatický vokál Hanze Fuhrmanna řezavé riffy, vyhrocené kytarovými sóly a nadupanými refrény hned na začátku příjemně nakopne každého, kdo netrpí totální hluchotou.

Sex, ženy a rock´n´roll jsou tady!!! Hodit na sebe džíny, koženou bundu, sednout na mašinu a vyrazit se s bandou kámošů někam pořádně odvázat a rozjet to na plné pecky, to ve mě vyvolala druhá přesně cílená střela „All For One“. 

Za naprosto  pohodovou baladu bych označil song „When The Stars Are Falling Down“ kterou lze vnímat jako zdařilý oplodňovák na entou ale také jako  oddychovku, kterou když si pustíte, tak po jejím přehrání dáte repete, protože do hlavy se vám natlačí mraky nostalgie.

Veškerou nostalgii ale vzápětí rozpráší melodicky cílená dělová koule číslo čtyři „Live Or Die“ po té následuje další ostrá skladbička „Two Sides Of The Coin“ která vás rozhodně nechají v klidu.

Svižnou „Fly To High“ s ultra melodickým refrénem, střídá působivá skladba „Touch Of Hell“ s vícehlasými pasážemi, neúnavnou a nekompromisní řežbou bicích do které promlouvá skvělá sólová kytara.

Další pecka která vás zasáhne, je „Digital Killer“ lehce zasahující do současného metalu aby se za okamžik přiblížila dobám s vysokými účesy, divokým make-upem, obtaženými kalhotami, nahými hrudníky a sprejů na vlasy. 

Jestli mě něco na tomto albu dostalo, tak je to poetická skladba „I Don´t Wanna Live In Paradise“. Nemůžu si pomoc ale stejně jako u třetí skladby, jsem měl pocit, že je má baskytarista který je nazpíval od narození v hrdle. Song by se skvěle hodil i do nějakého romantickém filmu.

Placku uzavírá „She`s Like A Loaded Gun“ která stejně jako předešlé skladby, nabízí obrovskou porci energie a živočišnosti, která strašně snadno rozpohybuje každičký sval v těle tak, že budete hopsat ještě den po té.

Seznam skladeb:
1. Cannonball
2. All For One
3. When The Stars Are Falling Down
4. Live Or Die
5. Two Sides Of The Coin
6. Fly To High
7. Touch Of Hell
8. Digital Killer
9. I Don`t Wanna Live In Paradise
10. She`s Like A Loaded Gun

Sestava:
Hanz – zpěv, Tom Corpse – kytara, vokály, Junior – baskytara, zpěv, Martin – bicí

8.3
Verdikt

Téměř všechny skladby, které na albu najdete, si snadno vaše slechy oblíbí. Metalcraft maximálně vytěžili své nápady které fungují jako přesně cílené střely. Vokál Hanze Fuhrmanna, rychlá sóla, tvrdé údery bicích a silná souhra sborového zpěvu v nostalgicky postavených skladbách směřujících do osmdesátých let.

  • SKLADBY 8
  • ZVUK 9
  • PŘEBAL ALBA 8
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

X