ROCK FOR PEOPLE je mezi Top 10 na European Festival Awards!

Festival ROCK FOR PEOPLE je mezi Top 10 festivaly v rámci European Festival Awards a to hned ve dvou kategoriích!

Díky svým hudebním fans, a důvěře odborné poroty z řad hudebních profesionálů se festival ROCK FOR PEOPLE dostal do užšího výběru na European Festival Awards a to hned ve dvou kategoriích. Zveřejněný seznam nominovaných odhaluje, že RFP bude bojovat o titul „Best Medium Festivall“ a „Promoter of the Year“.

EUROPEAN FESTIVAL AWARDS je každoroční oslava nejváženějších festivalů kontinentu a organizátorů, kteří za nimi stojí. Evropské festivalové ceny, které byly založeny v roce 2009 společnostmi Festival Awards Ltd, Yourope a Eurosonic Noorderslag, se budou konat ve středu 18. ledna 2023 v Groningenu ve spojení s otevřením ESNS.

Ceremoniál zahrnuje 16 ocenění, o některých rozhoduje veřejné hlasování a o jiných porota a odborníci z celé Evropy. Na akci také vystoupí nejžhavější vznikající talenty kontinentu.

Se skupinou návštěvníků, kteří jsou stejně eklektičtí jako respektovaní, jsou Evropské festivalové ceny obecně považovány za přední událost pro uznání kolektivních úspěchů milovaného průmyslu.

Akce v roce 2019 zaznamenala rekordní ročník s více než 800 000 hlasy a zúčastnilo se více než 350 festivalů z 50 různých evropských zemí. Vzhledem k pandemii COVID-19 a zrušení většiny festivalů se v letech 2020 a 2021 Evropské festivalové ceny nekonaly.

Nominace je vysvětlena ve vypsaných kategoriích.

Některé z nejslavnějších aktů na světě, desítky tisíc návštěvníků a několik etap. Největší festivaly jsou pro mnohé pravidelnou poutí a pro většinu přechodovým rituálem. Toto ocenění je uznáním festivalu nejvyšší kvality a je omezeno na akce s kapacitou přesahující 40 000 návštěvníků denně.

Ne tak velký jako obři, ale v žádném případě ne v jejich stínu. Tyto události poskytují více butikové atmosféry a intimnější zážitek. Často, poté, co začali mnohem menší, vyrostli do této velikosti díky své popularitě. Toto ocenění je udělováno nejlepšímu festivalu s denní kapacitou 10 000 až 39 999 osob.

Často nepředvídatelné a s kouzlem zřetelného osobního dotyku, útulnost a smysl pro komunitu na těchto festivalech je pro mnoho lidí na špičkové úrovni. Tato cena oslavuje ty, kteří se drží mantry, že malé je nejlepší. Denní kapacita festivalů v této kategorii je nižší než 10 000.

S využitím stávající infrastruktury městských míst se tento sektor rozrůstá, protože není potřeba kempování, velmi malá hrozba počasí a mohou se potenciálně konat kdykoli během roku. Prodávají se buď na základě jednotlivých představení, nebo jako náramek pokrývající všechny koncerty, dávají lidem možnost vidět více aktů v pohodlí uvnitř.

I letos bylo zahájeno několik vynikajících nových akcí, které se statečně postavily těm, kteří mají zavedenou pověst tím, že na festivalovou scénu přinesou nové nápady, novou hudbu a alternativní publikum. Ocenění nejslibnějšího nového festivalu, který byl zahájen v roce 2022.

Yourope a GO Group oceňují festivaly, které významně přispěly nebo dosáhly pokroku při rozvoji udržitelnějších akcí. Může tomu tak být prostřednictvím postupů a systémů zavedených na jejich vlastní akci, prostřednictvím rozvoje osvědčených postupů, které sdílely s jinými akcemi, prostřednictvím konkrétních inovací nebo prostřednictvím neustálého zlepšování v průběhu několika let. Cenu posuzuje a uděluje porota složená z odborníků, kteří nejsou přímo spojeni s žádným konkrétním festivalem, s tou výjimkou, že vítěz předchozího ročníku bude vyzván, aby hlasoval pouze pro cenu v následujícím roce.

Toto ocenění, které bylo uděleno v roce 2013, je uznáním inovací v oblasti bezpečnosti a ochrany zdraví při práci na hudebních festivalech. Mnoho festivalů má nebo vyvíjí nové způsoby, jak zlepšit zdraví i bezpečnost v přeplněných prostorách. Někteří vynakládají velké úsilí, aby přinesli nové a vzrušující produkty a služby, které udržují publikum stále bezpečnější a snižují rizika v prostředí událostí. Tyto inovace mohou informovat a pozitivně měnit chování veřejnosti a také vytvářet kulturu bezpečnosti v celém eventovém průmyslu.

Sponzoring je zdroj příjmů, na kterém je nyní mnoho festivalů závislých pro svou samotnou existenci. Vytvoření efektivní strategie značky kolem festivalů, která spíše přidává než ubírá na zážitku, je sama o sobě uměleckou formou. Toto ocenění oslavuje nejkreativnější a nejlépe provedenou sponzorskou aktivitu v tomto roce.

Rok 2022 je Evropským rokem mládeže a mezi festivaly a jejich mladými účastníky bezpochyby existuje zvláštní vazba. V rámci Evropských festivalových cen 2022 to potvrzujeme speciálně iniciovanou kategorií pořádanou YOUROPE a EFA – European Festivals Association.

Uznání těch, kteří se vyslovili pro mírový dialog, lidskost, toleranci a vzájemné porozumění.

 

Vytvoření správného účtu udělá nebo rozbije festival – žádný špatný výkon, když se vás stovky dalších snaží předběhnout a existuje klesající množství zavedených aktů, ze kterých si můžete vybrat. Ať už jde o zajištění největších jmen na světě, sestavení speciálních spoluprací nebo jen o to, co publikum chce, naši porotci hledají festival, který ukázal nejlepší vizi při rezervaci akcí.

Není snadné být relativně neznámý na festivalovém účtu, ale je to fantastická příležitost, aby tisíce lidí slyšely vaši hudbu. Kdo z nepodepsaných a relativně neznámých kapel, nebo jen z těch, kteří léta pracují s několika hity, přestože byli téměř v každé sestavě, pro vás letos zazářil nejjasněji?

Věnováno jednotlivci, jehož osobní vize a energie poháněla celý festivalový trh vpřed dynamickým, kreativním a pozitivním způsobem.

Tato cena je věnována jednotlivcům za jejich excelenci, vášeň, mimořádný přínos a oddanost evropské festivalové scéně. Člověku, který vytvoří obraz, který je větší než jen show, jen festival.

Toto ocenění je udělováno booking agentovi, který zachází se svými umělci a promotéry férově, rozvíjí nové talenty a je respektován na evropské festivalové scéně.

Tato cena je udělována pořadateli zastupujícímu alespoň jeden vynikající festival, který výrazně překonal nepřízeň osudu nebo předčil očekávání.

Po letošním vyprodaném ročníku Rock for People v čele s Green Day organizátoři posunuli laťku ještě výš. Hlavními headlinery příštího léta budou Muse, Slipknot, The 1975 a Machine Gun Kelly. Festival se uskuteční v termínu 8.-11. června 2023 v hradeckém Parku 360

REKLAMA

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

X