Rock of Sadská 2022 oživuje line-up účast potvrdila kapela MARDUK

Organizátoři festivalu Rock of Sadská si pro nás přichystali předvánoční dárek. Na soupisce pro sedmý ročník se objevilo další jméno kapely, která příští rok u přírodního jezera vystoupí, těšit se můžete na MARDUK

Rok 2020/21 byl pro mnohé pořadatele likvidační, festivaly byly přesouvány, rušeny a v některých případech i zanikly, přesouval se i festival ROCK OF SADSKÁ ale jeho pořadatelé dali v květnu loňského roku jasně najevo, že o zachování a pořádání festivalu stojí a konání v pořadí již sedmého ročníku potvrdili, důkazem toho je nové jméno čerstvě přidané na soupisku.

Fanoušci se mohou těšit na švédskou blackmetalovou skupinu MARDUK založenou v roce 1990 v Norrköpingu Morganem Håkanssonem. Název kapely je odvozen od akkadského boha Marduka, protože podle Håkanssona „v sobě měl obě strany mince. Moudrost i hněv, stejně jako spravedlnost a běs.“

Kapela s texty silně inspirovanými smrtí, válkou a také Třetí říší ale i texty zaměřeny proti křesťanství a často se vracejí k nejtemnějšímu období historie lidstva tak zpestří sedmý ročník festivalu s původním termínem 14 -15.8.2020 přeloženým na 20 – 21.8. 2021 a následně novým termínem 19 – 20.8. 2022.

Společně s dříve oznámenými jmény z přesunutého programu 2020 které potvrdily 100% účast – TUBLATANKA, PRO-PAIN, OST+FRONT, DECAPITATED, TORTHARRY, LOCOMOTIVE, CITRON, DOGA, ALKEHOL, WELICORUSS, TÖRR, ROOT, LIMETALL, ALEŠ BRICHTA, WALDA GANG, ROXOR, FLESHLESS, CHAOS IN HEAD, DILATED který nově posílila také skupina DEBUSTROL která už si na Sadské vybudovala své místo, tak sestava festivalu dostala konkrétní obrysy.

Vidět na Rock of Sadská 2022 v jeden den polské deathmetalové DECAPITATED a švédskou válečnou mašinu MARDUK lze považovat za velkou událost tohoto festivalu, společně s ROOT který si na Sadskou chystá pro všechny své přívržence průřez tvorbou se speciálním aranžmá se bude jednat o velmi temný sobotní večer který zajisté kovaní metalisté ocení.

Přesto že je pořádání zejména velkých festivalů stále ve velké nejistotě a ohroženy jsou i náhradní termíny, tak věříme, že se příští rok v Sadské u jezera konečně sejdeme tak jak jsme zvyklí s metalovými fanoušky z celých Čech!

Zapište do diářů termín 20.8.-21.8.2021, místo festivalu tradičně Jezero Sadská ( 30 km od Prahy).

Prodané vstupenky na rok 2020 zůstávají v platnosti , předprodej na www.ticketstream.cz za lidovou cenu!

 

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...