Nestárnoucí Dan Horyna & MERLIN zavítali do nového rockového klubu VROKÁČ

Legenda, která poznala všechna stadia, kterými správná rockstar může projít, od prohulených tancovačkových sálů, nespočtu kapel a projektů Dan Horyna, zavítal s kapelou MERLIN do nového rockovém klubu VROKÁČ

V sobotu 1.2. večer, zavítali do rockového klubu VROKÁČ který v loňském roce na Loučeni v nymburském regionu, otevřela rockerka Petra Nohavová, další dvě kapely. Svůj zářez do klubu přivezla Lokomotiva Planet z Černošic u Prahy a pražská skupina Merlin v čele s nestárnoucím živlem, Danem Horynou.

Rockový večer, zahájil kytarista a zpěvák s puncem českého Zakka Wyldea Vláďa Dvořák se svou hardrockovou kapelou LOKOMOTIVA PLANET existující už od počátku devadesátých let. Vláďa má za sebou desítky let aktivního hraní na českých pódiích a bohatou hudební minulost ale už čtvrt století se věnuje především Lokomotivě se kterou vydal již tři alba. Sestavu kromě samotného strojvůdce v současné době tvoří basák Pavel Haniger a bubeník Libor Hošek.

Charakteristický skladatelský, riffový i sólový rukopis Vládi Dvořáka ze kterého byla nejvíc slyšet inspirace kytarovým mistrem Zakkem který dnes znovu hraje u Ozzyho Osbournea, byla příjemným rozjezdem sobotního večera na Loučeni.

Hlavní hvězdou večera byla legenda DAN HORYNA s kapelou MERLIN. V Danovo životopise najdete kapely jako Vitacit, Benefit či Pumpa ale Merlin je jeho srdcovým esem. Merlin s Danem Horynou by se dal charakterizovat jako streetrock v českém podání kdy heslo sedmdesátých let „sex, drogy, rock´n´roll“ přetavil vyznavač jógy a buddhistických filosofií do letitých zkušeností. Ve Vrokáči zazněli od Dana a Merlinu skvělé pecky z alb „Tibet“ a „Transmise“.

Kapela Merlin na Loučeni představila také svého nového člena, svou premiéru si tady odbyl nový bubeník Honza Nezval který tak doplnil stávající sestavu, kytaristu Ondřeje Pátka, který hraje zároveň Petrem Kolářem a také doprovází Martu Jandovou a basistu Václava Kalaše hrajícího s Danem v Benefitu.

Obě kapely včetně Dana podaly parádní výkon a co se samotného klubu VROKÁČ týče, tak ten si zaslouží velkou pochvalu a lze ho jen doporučit. Skvělý interiér, příjemná majitelka i obsluha a k tomu skvělá muzika, co víc si přát. Určitě do tohoto klubu na nějaký ten rockový večer zavítejte, rozhodně nebudete litovat!

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...