Ve věku 55 let zemřel v pondělí ráno po krátké nemoci nejvýraznější člen, zakladatel a frontman české punk rockové skupiny PLEXIS (původně Plexis PM) založené v roce 1984, Petr Hošek . Na sociálních sítích to uvedli jeho přátelé.
Skupina vznikla v roce 1984 kolem mladého vyšehradského punkáče Petra „Sida“ Hoška. Premiéru měla v srpnu 1984 na malém festivalu v Českém Meziříčí, ještě jako Plexis PM (punk music). V této první sestavě odehráli Plexis několik úspěšných koncertů, například vyprodaný dvojkoncert na Chmelnici. V roce 1985 odešli baskytarista Marek Sibřina a kytarista Martin Bíňovec a Plexis nadále pokračovali jako trio, občas si s nimi zahrál na kytaru zpěvák Visacího zámku Jan Haubert.
Odehráli několik dalších legendárních koncertů (Stará Lysá a Hudební parník Vltava – obě 1985), ale po koncertě na Opatově (1986) přichází rozpad. Tato první sestava hrála punk ve stylu The Exploited s jednoduchými vtipnými texty. O skupině nebylo až do podzimu roku 1988 slyšet (Hošek mezitím spoluzaložil Do Řady! a hrál na baskytaru v Michael´s Uncle, Vitáček s Pavlem Brožem hráli ve Visacím zámku).
Nová sestava Plexis hrála ve složení Petr Hošek- zpěv, Jan Jukl- kytara, Pavel Brož- basa, Adolf Vitáček- bicí. Tito noví Plexis už nehráli ve stylu The Exploited, můžeme vypozorovat vlivy street-rocku. V roce 1990 nahráli první album, které nese název Půlnoční rebel. Tam zní Plexis ještě punkově.
Toto album se v roce 2020 dočkalo reedice a zlaté desky. V roce 1992 na basu Brože vystřídal Filip Kolací a v nové sestavě vyšlo album White Killer (1992). Na albu III (1993) se opět mění sestava. Na bicí hrál Jaroslav Stuchlý, na druhou kytaru se přidal Petr Stanko (oba Michael’s Uncle). Tyto alba byla už streetrocková. Album III je v celé diskografii nejrozporuplnější, sám Hošek ho označil za přešlap.
Obrat zpět k punku přišel v roce 1994, kdy Plexis předskakovali legendárním Ramones v pražské Lucerně. Kapela byla vypískána a byl na ni házen toaletní papír. Hošek si uvědomil, že styl Ramones je ta hudba, kterou chce hrát. Proto skupinu rozpustil a začal hledat nové členy. Těmi se stali v roce 1995 Dušan Lébl (kytary) a Martin Švec (bicí).
Další album To (1998) nahrané v nové sestavě už zase znělo punkově. V roce 1998 se ke kapele připojil druhý kytarista Zdeněk Petr, původně jen na turné k albu TO, avšak zůstal déle jak 10 let. V roce 2000 následuje album Už mi to kroutí nohy. V roce 2002 se soubor odmlčel, aby se vrátil v roce 2004 velkolepým koncertem k výročí 20 let existence v pražském klubu Abaton. Z kamarádů a gratulantů ještě své sety odehráli např. E!E, SPS, Našrot, Do Řady a další. Jako neohlášený host vystoupila s písní Sid Vicious kapela Tři Sestry, která zahrála ještě tři písně ze svého repertoáru.
Za komunismu měli Plexis stejně jako všechny punkové skupiny mnoho problémů s StB, avšak sám Hošek je na oficiálních seznamech Ministerstva vnitra vedený jako agent StB s krycím jménem Sid. Hošek se k tomu odmítá vyjadřovat, proto mu také organizátor Trutnovského festivalu Martin Věchet neumožňuje na festivalu vystupovat. Pořadatelé Českého Woodstocku Petra Hoška požádali o vyjádření, ten však nereagoval a od té doby na tomto festivalu Plexis nevystupují.
V roce 2009 Plexis oslavili 25 let své existence, během večera 6. listopadu vystoupili v pražském KC Vltavská kolegové z punkové scény jako S.P.S., N.V.Ú., E!E nebo ZakázanýOvoce. Přímo s kapelou si poprvé od roku 1991 zahrál ve dvou písních bývalý bubeník Plexis Adolf Vitáček. Vyšlo také album Best Off , které obsahovalo výběr 22 nejlepších písní plus 3 nové skladby.
V průběhu roku 2010 s kapelou přestával koncertovat kytarista Zdeněk Petr. Důvodem bylo časově náročné působení v kapele Tři Sestry, kam nastoupil v roce 2003, kdy Plexis zažívali koncertní pauzu. Po obnovení Plexis v roce 2004 hrával jen ve volných chvílích, kdy nekoncertoval se svojí v tu dobu domovskou kapelou Tři Sestry. V roce 2010 pak Plexis na letních festivalech začali odtajňovat písně z připravovaného nového alba.
Nová deska vyšla pod názvem Vohul to! v červnu 2011 u nezávislého vydavatelství Papagájův Hlasatel Records, nejprve na klasickém CD, později také na vinylu. Koncem léta pak vyšlo ještě DVD Antihero, které obsahuje dokument o životních eskapádách frontmana Petra Hoška. Na podzim roku 2017 vyšla nová, v pořadí již 7. řadová deska, „Kašpar v nesnázích“. Obsahuje 10 nových skladeb a 5 starších předělávek od spřízněných kapel ( Nežfaleš, Našrot, SPS, Degradace, The Fialky).
Skupina při cestě z koncertu v Třebíči dne 24. prosince 2017 přibližně ve 2:00 měla na dálnici D1 nehodu, při nehodě zemřela dvaadvacetiletá žena, členové skupiny byli zraněni vážně.
V květnu 2021 oznámili Dušan Lébl a Martin Švec konec v kapele, po 26 letech, s tím, že odehrají všechny nasmlouvané koncerty do konce září 2021. Přidal se k nim i Eda Fröhlich. Petr Hošek naznačil možné pokračování s jinými spoluhráči, ovšem v srpnu 2021 ještě nebylo nic jasné.
25.10.2021 frontman Petr Hošek oznámil nové složení kapely. Na post kytaristy přišel Martin Macoun, baskytary se chopil staronový člen Filip Kolací a za bicí usedl Bako Sandor. Kapela začala zkoušet a na jaro 2022 ohlásila návrat na podia. Ještě před prvními koncerty se však v prosinci 2021 sestava opět změnila. Petr Hošek- zpěv, Jan Nedoma- kytary, Vlasta Zahradník- basa, Bakó Sándor- bicí.
Plexis jsou jediná kapela, které jsem byl na výročním koncertě a nutno také dodat, že jedna z mála, na které jsem byl. Nejsem zdaleka pankáč jako většina fanoušků kapely a nechci se zde předhánět ve zkušenostech z akcí jako byla v Akropoli „15 let Plexis“, kde mě „Sid“ jako kluka „sida“ překvapil na záchodě a předpokládám, že by mé všichni pravověrní poslali do p*déle, ale chtěl bych zde jako magor, který se teprve před týdnem dozvěděl o smrti Petra Hoška, složit svou nejhlubší poklonu (nejen určitě pro mě) českému Ramonovi! Punk Will never die.