Do kolínského kulturního stánku zavítala německá metalová legenda S.D.I.

Další porci muziky nabídl o uplynulém víkendu (30.10.2021) kulturní stánek v Kolíně, Městský společenský dům do kterého tentokrát zavítala speed/thrash metalová legenda – němečtí S.D.I. Metal tady také naservírovala regionální kapela SKYLLA CZ a IRAS

Vydařený večírek zahájila kapela IRAS, která před pár lety povstala z popela, od té doby v ní ale nastaly personální změny a za mikrofonem pamětníci nyní najdou místo Bena Bártla zpěváka Jiřího Bendla. To ale nemění nic na tom, že hity jako Sahara, Železná dáma, Kladivo na čarodějnice či Nesnáším veksláky žijí dál a pamětníci si je v kolínském MSD užívali jako za starých časů.

Další kapelou které patřil sobotní večer byla SKYLLA CZ (dříve SKYLLA), vznik této formace se datuje k roku 1989. Ta, po několikaleté nečinnosti a mnohačetných obměnách v sestavě (v současné době jí vesměs tvoří muzikanti kapely IRAS) přežila, a na jaře 2020 vydala hned dvě alba najednou, remastrované CD nesoucí příznačný název „REMASTER“ obsahující výběr toho nejlepšího z předchozí tvorby kapely a novodobé album nesoucí název „TORA TORA“ které bylo předmětem sobotního večera, došlo totiž k jeho slavnostnímu křtu.

„Měli jsme ji tu křtít už před rokem, ale zabránila tomu nemoc, jejíž název nechci vyslovit, abych jí nedělal reklamu,“ prohlásil moderátor celého večera, hudební publicista Petr Korál. Křtu se také zhostil frontman, basový kytarista a zpěvák třetí fanoušky nejvíce očekávané kapely večera S.D.I., Reinhard Kruse.

Skladby z alba „TORA TORA“ zněly na živo velmi dobře a lze konstatovat že se jedná o velmi povedený počin. Hostem kapely byla zpěvačka Drahomíra „Dargi“ Plauterová, která si s ní střihla několik vokálních partů.

Hlavní hvězda večera S.D.I. byla založena v Německu okolo roku 1985/6. Zakládajícími členy byli  v té době Reinhard Kruse (zpěv a basová kytara), Ralf Maunert (bicí) a na kytaru tam hrál Franck Tiesing, bývalý kytarista Black Jack Co. Po demu „Bloodsucker“ v roce 1986 následovalo debutové album „Satans Defloration Incorporated“. V roce 1988 opouští kapelu kytarista Franck Tiesing aby byl nahrazen Rainerem Rage. Nový kytarista se podílel na albu „Mistreated“ které vyšlo 1989. Po následujícím turné se kapela opět rozpadá.

V roce 1992 Reinhard Kruse s pomocí Jürgena Uthleba (kytara) a Christophera Olbrichta (bicí) dává kapelu znovu dohromady. V této sestavě odehrají i několik koncertů. Kapela se však záhy znovu rozpadá. V roce 2014 se kapela se dává zase dohromady a to ve staré sestavě Ralf Maunert, Reinhard Kruse, Rage což jim vydrží do roku 2017 kdy Rainer Rage a Ralf Maunert odchází a namísto nich přichází Christoph Olbrich (bicí) a Daniel Haverkamp (kytara) kterého v loňském roce nahradil mladičký Chris Friedl.

Tak že z původní sestavy zůstal už jen Reinhard Kruse ale nová tvář SDI je stále přitažlivá. Samozřejmostí jsou energické písně s thrashovou příchutí, na kráse a síle neztratil ani Reinhardův hlas a basa, a Christoph Olbrich je důstojnou náhradou za Ralfa. V Kolíně zaznělo patnáct písní a to jak z comebackového alba – 80s Metal Band tak i starší které přítomní náležitě ocenili.

REKLAMA

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

X