Skutečná Liga 2017 má svého vítěze kapelu Seventh Passion

Na konci loňského roku se v KD Mlejn uskutečnilo finále 13. ročníku největší hudební soutěže neprofesionálních kapel u nás „SKUTEČNÁ LIGA“.

Skutečná liga je největší tuzemská soutěž pro neprofesionální kapely všech hudebních žánrů. Hlavním cílem soutěže je pomoci mladým talentům z Čech a Slovenska odstartovat hudební kariéru a soutěžním kritériem je živé hraní a vlastní autorská tvorba.

Za celou dobu soutěží prošlo již více než 3700 amatérských kapel. Finalisté jednotlivých ročníků se pak každoročně objevují nejen na pódiích po celé České republice a na Slovensku, ale třeba i na polském festivalu Woodstock, který se řadí mezi největší hudební akce v Evropě a každoročně jej navštíví přibližně 800 tisíc hudebních nadšenců z celé Evropy. Kapely se na tento festival mohou dostat prostřednictvím eliminací, kde se vybere pouze několik skupin, kteří se mohou dostat na festival. Kapela, která vyhraje finále Skutečné ligy, postupuje přímo do těchto eliminací.

O vítězích 13. ročníku se rozhodovalo v pražském Kulturním domě Mlejn, kde čtyři finalisté před zraky poroty i diváků odehráli svoji koncertní show. Do letošního ročníku se přihlásilo celkem 128 kapel, z nichž 4 postoupily do finále. V rámci finálového klání měl každý z finalistů 30 minut na to, aby si získal sympatie poroty i diváků. Kromě samotných finalistů vystoupila i skupina Self Made, která zvítězila v kategorii juniorských kapel.

Ve velkém finále se utkali kapely  Seventh Passion která se stala celkovým vítězem soutěže, Gingerhead (2), Sematam (3), Selfmade (4) vítěz kategorie Junior a Iggy Mayerov (5)Po odehrání všech finálových vystoupení proběhlo slavnostní vyhlášení vítězů. Součástí finálového dne bylo tradičně také vyhlášení Music Talent Awards 2017. Ke správné náladě všech zúčastněných zaručeně přispěl i ledově namražený Jägermeister.

Nejúspěšnějšími kapelami z historie Skutečné ligy jsou Hentai Corporation, Lola běží, Segment, Pankix, X-left to Die.

Nový klip vítězné kapely Seventh Passion z nového singlu – Nostalgic Lullaby.

 

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...