Slobodná Európa vyráží na výjimečné turné k albu Trojka

V pátek 24.2.2023 vyráží slovenská punk-rocková skupina Slobodná Európa, která vznikla koncem roku 1989, na speciální turné k albu Trojka (2003), od jehož vydání uplyne přesně 20 let

Koncertní playlist kapela během ledna kompletně přepracovala ve zkušebně. Tvoří ho celé album Trojka plné hitů jako Relativní klid, Realita, Pes nebo Havran. Ve výjimečném téměř dvouhodinovém programu však dostanou prostor i další největší hity kapely.

Jediným koncertem, kde kromě Slobodné Európy vystoupí i speciální host, je Bratislava. „Jsme velmi rádi, že naši přátelé z Le Payaco přijali naše pozvání. Na MMC vždy zveme kapely, které se nám líbí a mají s námi něco společného.“ Whisky dodal. Fanoušci se mohou těšit také na novou kolekci triček, Trojky nebo vinylů Výberofka, které budou v omezeném množství k dostání pouze na koncertech.

Skupina Slobodná Európa vznikla těsně po Sametové revoluci na konci roku 1989 (veřejnosti o sobě dala vědět o trochu později v únoru 1990), kdy u jednoho stolu ve kdysi legendární bratislavské pivnici Stará sladovňa (Mamut) seděli společně kytarista Sveťo Korbeľ, basák Braňo Alex, bubeník Peter „Ozi“ Hurtig (všichni právě čerstvě odejítí resp. odcházejícící z kapely Zóna A) a zpěvák Miloslav „Whisky“ Láber. Od této chvíle se začala psát historie této skupiny, která si prošla nebem i peklem, výsluními i pády, ale stále patří mezi vlajkové lodě rock´n´rollu na celém území Čech i Slovenska.

Slobodná Európa za celou svoji existenci vydala 5 alb ze kterých vzešly desítky dnes už kultovních písniček.

Slobodná Európa v rámci turné Trojka navštíví následující města:
24.2.2023 Vrútky, RC Mlyn
25.2.2023 Nové Mesto Nad Váhom, Klub za Rampami
3.3.2023 Trnava, Malý Berlín
4.3.2023 Ostrava, Barrák
17.3.2023 Plzeň, Divadlo pod Lampou
18.3.2023 Praha, Palác Akropolis
31.3.2023 Bratislava, Majestic Music Club + špeciálny hosť Le Payaco
14.4.2023 Zvolen, Dom kultúry ŽSR
15.4.2023 Brno, Melodka

Vstupenky v síti TicketLIVE.skTicketLIVE.cz

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...