SOUTH OF HEAVEN úspěšně završil svůj 3. ročník: Den první!

V malé jihočeské obci Zbytiny se opět rozhořel metalový oheň díky festivalu South of Heaven, který letos slavil svůj třetí ročník. Areál bývalého lomu se na dva dny proměnil ve svatyni tvrdé hudby a jedinečné atmosféry

A jaký byl jeho první den?

Zahájení patřilo tradičně Zbytinským babám, což je spolek místních žen. Jejich příjezd zvedl z lavic všechny metalové máničky, protože dámy, mnohdy úctyhodného věku, dorazily na mašinách místních motorkářů. Burácení motorů a vystoupení v lidových krojích zahájilo dvoudenní maraton metalové hudby.

Letos jako první rozšířenou stage vyzkoušela kapela Never Fall z Frýdku-Místku. Jejich melodický metal se představil již na loňském ročníku, kde šlo o jedno z jejich prvních vystoupení v této sestavě. Následovala mladá a věkově rozmanitá kapela X-Age, která vtrhla na pódium se svým thrashmetalovým soundem a hutnými kytarovými riffy.

Na vlnách hardrocku do lomu doplula zlínská kapela Fireball, která zažila řadu festivalů a motosrazů, a také si vyzkoušela roli předskokana u několika českých kapel jako Traktor nebo Limetal.

A pak jako supernova na hudebním obzoru zazářila pražská folk-metalová skupina Ewenay. Tento osmičlenný ansámbl, složený z muzikantů a dvou zpěváků, doslova rozpálil stage ve Zbytinách. Jejich vystoupení bylo plné energie, jako bouře, která se znenadání rozpoutala. Před pódiem zanechali fanoušci v místě naprostý výbuch nadšení: „Kde jste byli celou tu dobu? Možná jsem se do nich zamilovala!“ Můj dojem z jejich show? Bylo to jako uragán, který se prohnal lomem.

Jedním z vrcholů festivalu bylo svatební překvapení, kdy si Šárka a Libor řekli ANO před zraky svých metalových soukmenovců. Tuto událost oficiálně zpečetila starostka města Volary, která sama projevila svou vášeň pro tvrdou hudbu.

Po ceremoniálu následovala párty s E!E, kteří dokázali, že punk je stále naživu. Prvním zahraničním interpretem byla italská power metalová banda Stranger Vision. Charismatický frontman a skvělý kytarista si svou bezprostředností naprosto podmanili publikum.

Z Maďarska dorazili thrash metaloví Archaic a vytepali z fanoušků veškerou energii, kterou ještě měli. Páteční večer uzavírali metalcoroví Day Before z Pardubic. Jejich entrée na potemnělou stage se svítícími maskami by si zasloužilo více posluchačů, ale celodenní nálož muziky evidentně účastníky festu unavila a před pódiem vydržela opravdu jen hrstka těch nejsilnějších.

Festival South of Heaven se opět letos ukázal jako skvělý hudební i společenský zážitek. Pořadatelé si zaslouží uznání za široký výběr kapel, které nabídly žánrovou pestrost pro každého návštěvníka. Výhodou bylo i příjemné množství lidí, díky čemuž zůstal kontakt s muzikanty osobní a blízký.

South of Heaven tak v prvním dni opět potvrdil svou pozici jako festival, na který se dlouho nezapomíná, a který přináší nejen skvělou hudbu, ale i neopakovatelné společenské zážitky.

O sobotě na festivalu se dozvíte v příštím článku!

TEXT LENKA MACHULDOVÁ
FOTO CREDIT LENKA MACHULDOVÁ
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...