Švédská NORMANDIE přivezla do Prahy album „Dopamine“

Do pražského klubu Meet Factory dorazila ve středu 20. března v rámci série Rock for People Concerts švédská skupina NORMANDIE

Švédsko je úrodnou půdou pro nejrůznější vynikající kapely. NORMANDIE z malebného města Örebro nejsou výjimkou. Post-hardcore/alternative-rockový kvartet se zálibou ve velkých a chytlavých melodiích u příležitosti vydání čtvrtého studiového alba „Dopamine“, vyrazil na své první headline turné po útulných evropských klubech a jedním z nich byl i pražský klub MeetFactory.

Zahájení večera pět minut před půl osmou připadlo švédské kapele SELF DECEPTION, pětici ze Stockholmu. Sál okamžitě rozproudili svým posledním singlem The Scandinavian Cream. Zpěvák Andreas Clark, publikum nenechával vychladnout po celou dobu vystoupení.

Ani baskytarista Patrik Hallgren, s LED osvětlením svého nástroje, nezůstával pozadu. Vtrhl mezi fanoušky a v závěru jejich show byl už do půli těla vysvlečený. Skupina odehrála celkem osm nadupaných songů po kterých se jim dostalo zasloužené potlesku.

Dalšími na řadě byli AS DECEMBER FALLS. Kvarteto z britského Nottinghamu. Dvacet minut po osmé se v sále rozeznělo intro a Ande Hunter, Timmy Francis, Lukas James v čele s výraznou frontwoman Bethany Curtis to rozjeli ve svém oblíbeném pop-punk rockovém stylu.

Během 40-ti minutového setu kapela odehrála devět skladeb. Při páté „Mayday“ a šesté „Carusel“ byl sál doslova ve varu – moshingový vír strhával všechny nadšence. Poslední skladbou byla „Ride“ a po ní se, vítězové Heavy Metal Music Awards 2023, s publikem rozloučili.

Po důkladných zvukových přípravách, jsme se dočkali. Před půl desátou večer se ozvala ostrá kytara a pro fanoušky kapely známý hlas zpěváka Philipa Stranda. Během chvíle NORMANDIE stála na podiu a už to jelo!

Skupina začala novinkou „Serotonin“ z letos vydaného alba. Fanoušci nezklamali a s prvními tóny zahájili pinkanou s tematickými žlutými balónky, které má kapela na obalu nové desky. Po skvělé rozjeté písničce Philip sdělil, že je rád opět v Praze.

Pokračovalo se ve stejném rytmu písní „Jericho“, kdy refrén zpíval snad každý v sále. Při skladbě „Holy Water“ se nejen hodně tleskalo do rytmu, ale vytvořil se i moshpit. Atmosféru v sále zklidnila další nová skladba „Hourglass“.

Následovaly další skladby z propagovaného alba. Devátou v pořadí byla píseň „Dead“, která byla zvolena na základě hlasování fanoušků prostřednictvím Instagramu. V sále to opět pořádně ožilo. Odpočinek umožnil klidnější song „Sorry“, při které mnozí vytáhli mobily, se kterými mávali a svítili v rytmu hudby.

Pokračovalo se ve svižném tempu „Renegade“. Dvanáctá píseň byla opět volitelná. Publikum hlasovalo mezi „Collide vs. Mission Control“. První navržená zvítězila. Po chytlavém songu „Flowers for the Grave“, kapela odešla z pódia, čímž dala najevo že se blíží konec ale po chvilce byla zpět a koncert zakončila čtyřmi přídavky.

Ti, kteří se koncertu zúčastnili a mají rádi „moderní“ rock-metalovou hudbu, si určitě večer vychutnali naplno. Atmosféra byla plná energie a nadšení.

TEXT PETR HAXEN MACHULDA
FOTO CREDIT LENKA MACHULDOVÁ
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...