Mexické trio THE WARNING rozdrtilo publikum v MeetFactory!

Mexické sesterské alternativní trio THE WARNING zavítalo v rámci svého evropského turné, 11. dubna do Prahy kde zcela vyprodalo smíchovský klubu MeetFactory

V červnu loňského roku, vystoupilo alternativní sesterské trio THE WARNING z Monterrey v Mexiku, před energickým, několika tisícovým publikem na festivalu Rock for People, což bylo poprvé, co přijelo do České republiky. Tentokrát se v rámci série Rock for People Concerts, zapsalo také do historie klubu MeetFactory.

Nedělní show, které zcela dominoval matriarchát, poprvé na české půdě, zahřívalo ženské metalcorové kvarteto Conquer Divide ze Severní Ameriky a Anglie. Písně jako „Atonement“, „Eyes Wide Shut“, „Paralyzed“ či „welcome2paradise“ splnily úkol, který se od nich ten večer očekával, pobavit publikum, které jim během jejich téměř půlhodinové show projevilo velký respekt a oddanost.

Je téměř jisté, že ti, kteří do MF dorazili, si přišli užít energii, kterou sestry Villarrealovy na podiu sdílejí. Od chvíle, kdy světla zhasla a jeviště se rozzářilo elektricky nabitou atmosférou, bylo ve vzduchu hmatatelné očekávání. Kapela, kterou tvoří talentovaná Daniela na kytaru a zpěv, Paulina na bicí a Alejandra na baskytaru, se objevila na pódiu za ohlušujícího potlesku a jásotu.

Koncert začal výbuchem energie jednou z nejnovějších písní „S! CK“. Od prvního akordu bylo jasné, že The Warning chtějí na pódiu předvést show, která přesahuje všednost. jejich technická nástrojová zručnost je působivá, ale to, co skutečně zaujalo, byla vášeň a oddanost, s jakou předváděly každý tón a každé slovo.

Jak koncert postupoval, spojení mezi kapelou a publikem se prohlubovalo. V prostorách klubu rezonovaly písně jako „CHOKE“ a „Dull Knives (Cut Better)“, jejichž texty se zabývaly hlubokými tématy a složitými emocemi. Danielin vokál měl sílu a emocionalitu, která publikum obklopila, zatímco neúprosný rytmus Paulininých bicích poskytoval dokonalou kulisu.

Ale právě v nejintimnějších chvílích koncertu zazářilo skutečné kouzlo The Warning nejjasněji. Během písně „Automatic Sun“, která je jen několik dní stará, byla atmosféra naplněna atmosférou čisté energie. Danielin hlas měl syrovou, emocionální intenzitu, zatímco kytarové akordy protínaly vzduch.

Když koncert vyvrcholil skvělou skladbou „Money“, po níž následovaly hned „DISCIPLE“ a „ERROR“, publikum bylo zcela odevzdané. Ozývalo se skandování a potlesk, zatímco světla se rozplývala v duze jasných a zářivých barev.

Na konci koncertu, když světla pohasla a ozvěna velkého „Evolve“ stále rezonovala v uších všech přítomných, bylo jasné, že večer byl mnohem víc než jen koncert. Byl to moment, kdy donedávna neznámá kapela postoupila na další úroveň, ze které bude těžké ji srazit dolů.

Obě dvě kapely naprosto rozdrtili publikum!

TEXT PETR BRYK
FOTO CREDIT PETR BRYK
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...