Trivium a Heaven Shall Burn ukojili metalově vyhladovělý dav

Ukojení hladu je nepřekonatelný pocit! V neděli 22. ledna 2023 večer se ho metalově vyhladovělému davu ukojit podařilo, když do pražského Fora Karlín zavítaly kapely Trivium a Heaven Shall Burn v doprovodu Malevolence a Obituary

Když metalový dav začne hromadit kelímky od piva do monstrózních hromádek a fandit hlasitěji než při fotbalovém zápase, tak víte, že jste na správném místě, ve správný čas. Takže energie ve Foru Karlín byla, teď zbývalo aby kapely naplnili proroctví nezapomenutelného večera a stalo se!

Trivium čekali na rozjezd svého britského a evropského turné více než dva roky. Dvakrát přeplánováno kvůli globální pandemii, se nejlepší floridský export metalu konečně vrátil na podia. Než ale Trivium totálně pokořili Fórum Karlín, byly tu ještě dvě záležitosti, tou první britská Groove metal / Metalcore kapela Malevolence, a tou druhou, mocní death metaloví giganti, Obituary.

Malevolence téměř plný sál přivítal jako by to byli headlineři, ne předskokani. Celá kapela v poslední době nesmírně nabyla na sebevědomí, Josh je nyní jedním z nejlepších frontmanů britské metalové scény. Publikum ožilo v jejich teprve druhé písni a reakce pokračovaly na této úrovni po zbytek jejich setu.

Britové, zasáhli jeviště tvrdě a těžce s energií mimo tento svět! Rozzuřili dav silněji než jakékoliv předkapely, které jsem kdy viděl, a zažehli obrovskou jámu, která se zvětšovala s každou další písní, kterou hráli. Nejen to, ukázalo se, že mají hypnotizující účinek na dav, který poslouchal každé slovo, které vycházelo z dynamických úst frontmana Alexe Taylora.

Spojení mezi Malevolence a jejich fanoušky bylo během večera v Karlíně hmatatelné, byli opravdu klenotem večera! Je velmi snadné pochopit, proč mohou a měli by být další kapelou z britské metalové scény.

Někteří fanoušci dorazili do Karlína aby viděli mocné death metalové giganty, Obituary. Po jejich vstupní melodii kapela vyrazila na fanoušky oblíbenou „Redneck Stomp“ a od té doby se to jen zlepšovalo.

Obituary jsou jedním z předchůdců death metalu, jak ho známe a vidět je naživo lze přirovnat k vidění předchůdců heavy metalu, jako jsou Black Sabbath, byla to skvělá show. Tihle borci rozhodně nezklamali, jsou to dokonalí profesionálové a vědí, jak předvést skvělý set pro fanoušky, existují od roku 1984, takže je to 39 let zdatnosti.

Kapela má stále tři své původní členy, bratry Johna a Donalda Tardyho a Trevora Perese na rytmickou kytaru. V jednu chvíli byl zpěvák John Tardy nejdominantnějším hlasem v death metalu. Jeho vokály jsou stále skvělé, ale čas si vybral svou daň na starých hlasivkách. Nejsou tak brutální jako kdysi, ale to je v pořádku. Zbytek kapely si nebral servítky byl těžký jako hrom. Úroveň muzikantství kapely je špičková.

Konečně nastal čas na hlavní událost! Americká heavy metalová skupina Trivium! Když spadla černá opona, jejich sedmdesáti minutový set byl odstřelen plnou silou, bylo to, jako by Matt Heafy a spol. hodili do karlínského hudebního chrámu dynamit. Trivium konečně zaujalo své právoplatné místo!

 

Jejich scénografie se skládala z jednoduchých, ale elegantních japonských prvků, jako jsou dračí sochy shlížející na dav na obou stranách jeviště, stejně jako barevný samurajem pokrytý banner táhnoucí se po celém pozadí, který zdůrazňuje japonské dědictví Matta Heafyho.

Trivium ukázali, že jsou kapelou, která poskytuje zábavu, vřelost a atmosféru jednoty. Jsou plní energie a světla, a jakmile se dostali na pódium, byli vřelí a přívětiví k davu. Matt Heafy byl opravdovým miláčkem davu, to, jak dokáže rozervat, zpívat a pobavit svým humorem, bude vždy řídit standard pro požadavky frontmanů! V průběhu let se o Trivium vždy mluvilo jako o jedné z kapel, které převzaly pochodeň od legend metalové scény 80. let, a v této jediné noci, s bouřlivou podporou davu, dokázali, jak si zaslouží tyto komentáře!

Závěr nedělního večera patřil německé oldschool metalcore kapele Heaven Shall Burn, kterou tvoří Marcus Bischoff (zpěv), Maik Weichert (kytara), Alexander Dietz (kytara), Eric Bischoff (baskytara) a Christian Bass (bicí) a která jen přidala k silnému kouzlu noci!

HSB se na podiu prezentovali půvabně a budili veteránský respekt. Zpočátku byli poněkud méně orientovaní na dav a více se soustředili na své nástroje. Nicméně sledovat, jak se zpěvák Marcus Bischoff spojuje s kytaristy Markem Weichertem, Alexanderem Dietzem a baskytaristou Ericem Bischoffem do synchronizovaného headbangingového šílenství, byl pohled, na který by žádný metalista, který toho byl svědkem, neměl nikdy zapomenout.

Skoky? Ano! Davové surfování? Ano! Tvořící se vír kruhové jámy? Sakra ano! Vše podpořeno těsným hraním a těžkými setlisty obsahující skvělé bangery, takový byl nedělní večer se čtyřmi metalovými kapelami ve Forum Karlín které přivezla agentura Pragokoncert.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...