Legendární TUBLATANKA vydala na dvojvinylu své nejlepší roky!

Skupina TUBLATANKA přichystala předvánoční lahůdku v podobě dvojalbového výběru těch nejlepších skladeb z prvních šesti řadovek

Dvojalbum NEJLEPŠÍ ROKY legendární rockové skupiny Tublatanka je jedním z vrcholů vinylové edice Opusu v roce 2020. Nově remasterovaný výběr reprezentuje to nejlepší, co Tublatanka vytvořila a měl by se stát součástí kvalitní vinylové knihovny každého fanouška dobré rockové hudby.

Titul obsahuje všechny velké písně Tublatanky z doby, kdy působila v klasické sestavě Martin Ďurinda (zpěv, kytary, klávesové nástroje), Pavel Horváth (zpěv, basová kytara), Juraj Černý (bicí nástroje, perkuse).

2LP obsahuje 21 písní a je výběrem z prvních šesti LP desek od debutové z roku 1985 až po rok 1993, kdy se původní sestava skupiny rozpadla. Přináší hity a nejlepší písně z období tvorby „staré Tublatanky“, když působila v klasické sestavě Ďurinda-Horváth-Černý a fanouškům na koncertech zpívala oblíbené písně jako Stojím, padám nebo Tuláčik s dobrou povesťou, kterou fanoušci dosud nazývají Jidáš , protože původní název písně musel být kvůli cenzuře bývalého režimu přejmenován.

Na albu je i bonus v podobě písně Pojďme bratři do Betléma , kterou původně skupina nahrála jako singl na malou SP desku, i s vokálem a baskytarou Paľa Horvátha, ale po jeho odchodu ze skupiny v roce 1993 se píseň znovu nahrávala bez něj pro nové album se stejnojmenným názvem.

Originalitou je i úvod písně Démon pomsty , kdy se ozve hlas velkého mistra herce Andyho Hryce, který démonickým hlasem namluvil intro této písně a navodí husí kůži počátečním proslovem: „Člověk plodí násilí vždy pod novým znamením, ale stín na svědomí, zůstává navždy s ním … . “

TUBLATANKA vystoupí v sobotním programu festivalu Rock of Sadská 2021.
Nyní si můžete udělat radost čerstvým dvojvinylem a přidat i vstupenku na Rock of Sadská 2021 !!!

Seznam skladeb:
Strana A
1. O nás
2. Vo velkej škole dní
3. Pravda víťazí
4. Démon pomsty
5. Ja sa vrátim
Strana B
1. Priateľ
2. Dnes
3. Láska drž ma nad hladinou
4. Matka
5. Spálená láska
Strana C
1. Kúpim si kilo lásky
2. Skúsime to cez vesmír
3. Žeravé znamenie osudu
4. Smrť a sláva
5. Volanie divočiny
Strana D
1. Šlabikár
2. Tuláčik s dobrou povesťou
3. Stojím, padám
4. Šlabikár IV
5. Viem čo chceš
6. Poďme bratia do Betlehema

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

X