Uriah Heep oznamují nové album „Chaos & Colour“

Britské hard rockové legendy UriahHeep oznamují vydání svých 25 studiové alba Chaos & Colour, které vyjde 27. ledna 2023 prostřednictvím Silver Lining Music.

Podívejte se na video a poslechněte si první singl, bujarý a strhující „Save Me Tonight„.

Vzletný, sžíravý singl „Save Me Tonight“ působí jako pláč po ztracené lásce a zároveň jako výraz bolesti covidové doby. „Myslím, že v tom je krása dobrého textu,“ usmívá se zakládající člen Mick Box. Je to první singl a úvodní skladba alba, je určena pro rocková rádia a určitě bude zařazena do našeho nového setlistu v roce 2023,“ nadšeně dodává Box.

Chaos & Colour je energické a triumfální 25. studiové album hard rockových progeniátorů. Je to album, které se ježí výbušnými klasickými rockovými kytarami, špičkovými harmoniemi a Heepovým proslulým velkorysým klávesovým základem. Není překvapením, že je to album, které našlo svůj extra tah na branku během pandemie COVID-19, která byla pro Uriah Heep stejně bizarní jako pro lidstvo obecně.

Během celého alba se nadčasové vokály Bernieho Shawa skvěle posadily vedle fenomenálního umění kapely (Mick Box – kytara, Phil Lanzon – klávesy, Russell Gilbrook – bicí, Dave Rimmer – baskytara) a završují výjimečné výkony.

„Název alba odráží to, že jsme byli v chaotických časech, kdy jsme byli zavření, turné byla zrušena, podniky se rozpadly a všechen ten chaos, který byl vržen do světa,“ vysvětluje Box, „a pokud jsem to mohl vidět, jediná barva, kterou lidé měli, byla hudba. Pomohlo to tolika lidem překonat ty těžké roky, používat sílu a moc, kterou hudba má, aby ty špatné časy nebyly tak špatné.“

Britské hard rockové legendy Uriah Heep jsou jednou z rockových kapel „velké čtyřky“, spolu s Led Zeppelin, Deep Purple a Black Sabbath, a určitě jednou z nejzajímavějších kapel jak hudebně, tak textově, která se vynořila z heavy rocku.

Po prodeji více než 40 milionů alb po celém světě Uriah Heep v průběhu let ovlivnili mnoho různých metalových kapel po celém světě, mezi nejpopulárnější patří Dio. Kapely jako A-ha, King Diamond, Krokus, Demons & Wizards, Fifth Angel a Axel Rudi Pell uvedly Uriah Heep jako kapelu s osobním vlivem, zatímco W.A.S.P a Tesla přezpívali písně kapely.

Legendární britská formace URIAH HEEP oslavila už 50. let na světové rockové scéně! Po intenzivním narušení živé hudby způsobené pandemií je zpět a nadšená, že bude pokračovat ve své živé show po celé Evropě.

Plánované oslavy padesátiletého výročí zhatil Covid, ale stále aktivní „Uriáši“ si z toho nic nedělali a svou velkolepou oslavu prostě s úsměvem posunuli na rok 2022. Na fantastickou narozeninovou akci se můžete těšit i u nás v České republice a to 10. prosince 2022 ve Fóru Karlín v PRAZE.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...