V Kolíně zazní hudba Megadeth v podání Davida Ellefsona

Se svým sólovým projektem přijede v rámci „Bass Warrior Tour 2024“ do České republiky spoluzakladatel thrashmetalové legendy MEGADETH a jeden z nejuznávanějších metalových baskytaristů – DAVID ELLEFSON

Na jaře 2024 potěší české hudební fanoušky další velké jméno: baskytarista a spoluzakladatel skupiny Megadeth, držitel ceny Grammy David Ellefson, zahájí své vůbec první sólové turné „Bass Warrior Tour 2024“. Exkluzivní evropská města poctí podmanivým a přepychovým večerem plným těžké hudby, doplněným hlubokými zářezy a zasvěcenými příběhy ze své slavné kariéry.

Tato hudební cesta bude zahrnovat jeho roli zakládajícího člena Megadeth, materiál z jeho sólového projektu Ellefson, stejně jako Black Sabbath, Motörhead a další rockové a metalové klasiky. Jednou ze zastávek bude v úterý 12. března 2024 Městský společenský dům v Kolíně.

David Ellefson je uznáván a respektován pro svůj jedinečný, houževnatý a dynamický styl hry a neochvějnou oddanost svému hudebnímu řemeslu. Během své dlouhé kariéry utkal rozsáhlou profesionální tapisérii jako baskytarista, skladatel, hudební producent a pedagog. Jako člen skupiny Megadeth byl Ellefson nominován na deset cen Grammy, je spoluautorem a vydavatelem mnoha zlatých a platinových nahrávek a více než tři desetiletí jezdí po celém světě.

Kromě Megadeth se Davidova hráčská a tvůrčí kariéra rozrostla do celého světa; své nahrávací a koncertní schopnosti uplatnil v několika renomovaných a mezinárodně uznávaných nahrávacích a koncertních projektech, jako jsou Soulfly, F5, Temple of Brutality, Altitudes and Attitude (s Frankem Bello z Anthrax) a Metal Allegiance, superskupina vytvořená se skladatelem a baskytaristou Markem Menghim, v níž působí bubeník Mike Portnoy („Dream Theater“) a kytarista Alex Skolnick („Testament“).

Před svým turné Bass Warrior Tour 2024 nadšeně prohlásil:

„Svou kariéru na pódiu vnímám jako hudebního bojovníka, kterého vždy doprovází basová kytara. Těším se, až tyto písně znovu přivedu na pódium a podělím se s vámi o introspektivní a zábavné příběhy o jejich vzniku. Čeká vás zábavná a divoká jízda na horské dráze se spoustou nízkých a vysokých tónů!“

Na tomto turné Ellefsona doprovodí jeho dlouholetý přítel a kolega, kytarista a hudební režisér Andy Martongelli, který mu vždy stál po boku v jeho sólových projektech jako Ellefson-Soto (se známým zpěvákem Jeffem Scottem Sotem) a který hrál na evropských turné kapely „Altitudes and Attitude“.

Předpokládaná sestava:
David Ellefson – bass, voc
Andrea Martongelli – guit (Ellefson,Arthemis,Power Quest)
Damiano Borgi – voc (Stage Of Reality)
Roberto Pirami – drums (Blaze Bayley, Vinnie Moore)

Celý večer otevírá osvědčená tuzemská metalová formace METALCRAFT, kterou můžete znát nejen z výborného alba „Cannonball“, ale také z mnoha odehraných koncertů ať sólových nebo např. předskakování legendám Loudness či Chrise Holmese z W.A.S.P.

Vstupenky v předprodeji za 500,- Kč ZDE
Na místě v pokladně Městského společenského domu za 600,-Kč.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...