Vítkovo kvarteto a jejich nefalšovaný a poctivý bigbít míří do Lucerny

Vítkovo kvarteto … pravý, nefalšovaný, poctivý, český bigbít a nejznámější pecky jako je z hudební historie naprosto nesmazatelný Pražskej démon … na vás čekají 25. dubna 2019 od 18.30 hod ve velkém sále Lucerny kde se uskuteční další ročník Společenského večírku přátel Vítkova kvarteta!

Téměř třicet let je rockový soubor Vítkovo kvarteto hostitelem na večírku, který potěšil již několikátou generaci posluchačů a přátel tohoto hudebního tělesa. Na akci se vystřídala řada legend rockové hudby. (Záznam koncertu z roku 2005 byl již mnohokrát reprízován Českou televizí a na YouTube je v amatérských i poloprofesionálních videích z osmdesátých let zachyceno mnoho nezapomenutelných momentů).

Večer nabitý energií, dravou rockovou muziku, nespoutanou improvizaci, ale i pravou bigbítovou show nabídne tato legendární parta, i na letošním ročníku, kde zavzpomíná na hospody 80. let a jejich atmosféru. A hlavně se papežové českého rocku, po mnoha letech v původní sestavě a doplněni o nové členy, představí pražskému publiku.

Vítkovo kvarteto vystupující od počátku 80. let 20. století. Po celou dobu své existence vystupuje s prakticky neměnným repertoárem. Vítkovo kvarteto působí na české rockové scéně tedy již více, jak 30 let, vzniklo ze skupiny „Pevná součást“.

V osmdesátých letech vystupovalo zejména po klubech v Praze a zároveň vystupovalo v rámci možností na všech možných kulturních akcích. V roce 1984 nazkoušelo Vítkovo kvarteto hudbu k muzikálu „Don Juan“ pro soubor Pradivadlo. Píseň z tohoto muzikálu („Kdo ví“) získala cenu za nejlepší song na Rockfestu. V témže roce zvítězilo Vítkovo kvarteto na Vokalíze.

Na kamarády, kteří 25.dubna už v souboru vystoupit nemohou, na Otu Petřinu, Zdeňka Juračku, Romana Tesárka a Honzu Hrdličku, zavzpomínají Vítkovo kvarteto, Veteráni studené války, Hudba Praha Band, Panika a Jokers. Pivo točí a společnost baví Václav Koubek. Prostě mejdan jak má být. Nemůžete chybět!

1 Komentář
  1. zdenek bayer říká

    Jako dlouholetý návštěvník VK jsem byl 25/4 v Lucerně. To co předvedl ,,soudruh zvukař“ z toho mi bylo na blití. Zřejmě považuje přebasovaný zvuk za vrchol zvuk.umění. Jemu bych nesvěŕil ani obsluhu zesil.Musik 130. Bayer

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...