Na Staroměstském náměstí se demonstrovalo za živou hudbu!

Něco přes tisíc lidí z řad muzikantů a lidí z hudební branže protestovali v Praze na Staroměstském náměstí aby dali najevo svůj nesouhlas s kroky vlády, směrem k živé hudbě.

Iniciativa #zazivouhudbu svolala v pondělí večer na Staroměstském náměstí akci s podtitulem Nechte živou hudbu hrát!. Účastníci zde společně vyjádřili nesouhlas se současnými kroky vládních institucí směrem k živé hudbě.

„Náš sektor už pět měsíců běží jen na 15 – 17 %. Jsme tady, protože jednání s ministerstvem kultury nepřináší výsledky, nemáme jasné podmínky k naší činnosti. Není to jen za muzikanty, ale za dramaturgy, promotéry, festivaly, kluby, hudební publicisty a různé odborné technické profese. Pokud jednání s vládou nepřinesou žádné výsledky, je možné, že se zde sejdeme znovu,“ uvedl na závěr demonstrace Alexandr Smutný, mluvčí iniciativy #zazivouhudbu.

Před demonstranty promluvili naživo hudební producenti, hudebníci i několik politiků jako Robert Porkert (Live Nation), Robert Schaffer (Bestsport, O2 arena), starosta Prahy 7 Jan Čižinský a také ministr kultury Lubomír Zaorálek.

Vystoupení ministra Zaorálka, nikoho z přítomných neuspokojilo a z davu se při jeho proslovu ozývala slova „To jsou kecy“. Za slova, že v okolních zemích jsou při pořádání veřejných akcí opatrnější než v Česku, si od demonstrantů vysloužil pískot.

Jinými slovy pan ministr přítomným vlastně taktně sdělil že mohou být rádi, že vláda nějaké hudební akce povolila, tak že něco v tom smyslu držte hubu a krok, tím tak mnohé přesvědčil otom, že není pro resort vhodným ministrem.

Mezi řečníky vystoupili a krátce promluvili David Koller, Ondřej Ruml, Pavel Šporcl, Pokáč, Rudolf Brančovský, Thom Artway nebo Lenka Dusilová.

Od pondělního dne je omezena kapacita vnitřních kulturních akcí na 500 osob. Podle ministra zdravotnictví bude možné na vnitřních akcích vytvořit až pět stavebně oddělených sektorů pro 500 návštěvníků s vlastními vchody, kde se návštěvníci nebudou míchat. Dosud bylo možné takto navýšit kapacitu až na 5000 lidí v pěti sektorech, teď jich může být maximálně 2500.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

X