Zemřel zpěvák kapel Abraxas a Tango, Míra Imrich

Tento víkend odešel do hudebního nebe ve věku 71 let Miroslav Imrich zpěvák a skladatel, známý především ze svého působení ve skupinách Abraxas a Tango

Zpráva se objevila na zpěvákově Facebooku. „S velkou lítostí Vám musíme oznámit, že Míra Imrich tento víkend navždy opustil obyčejnej svět, stojí v krátkém vzkazu fanouškům. Dle dostupných informací Imrich zemřel v nemocnici z pátka na sobotu.

Svou hudební kariéru zahájil v hudební skupině Mentols.1 Posléze vystřídal hudební formace Variace, Galaxie a Atomový dudy. V roce 1977 přišel do skupiny Abraxas. Během koncertů se promítaly filmy, diapozitivy a návštěvníci se krom zajímavých světel dočkali i řízného novovlnného rocku. Ten kapela zachytila i na albu Box se skladbami jako King Kong nebo Poprvé.

V roce 1983 z Abraxasu odešel, aby hned následujícího roku spojil svůj pracovní život s pop-rockovým projektem Tango (kdo by neznal hity jako „Co s tím sklem“, „Šepoty noci“ a další). S touto hudební skupinou také vstoupil do nejširšího povědomí veřejnosti.

Imrich se v kapele profiloval nejen jako zpěvák, ale i jako skladatel většiny hudebních skladeb. V roce 1986 se Imrich a jeho Tango dostali na prestižní Bratislavskou lyru, se skupinou Olympic vystupovali v Ženevě; následně odjeli na turné s formacemi Klincz v Polsku, Stern Meissen v NDR a F.S.B. v Bulharsku. Po návratu ze šňůry, která byla složena ze 750 koncertů se na jaře 1988 Tango rozpadlo.

V roce 1994 se dal znovu dohromady s Abraxasem a postupně natočili dvě rozdílná alba. Hardcorem ovlivněné Sado Maso (1996) a funkové Rituál, kde se Imrichovi se Slávkem Jandou povedly dva velké hity Obyčejnej svět a Karel drogy nebere. Poslední album s Abraxasem natočil v roce 2009, dostalo název Hlava v oblacích.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...