Metalová NIAKARA na svém prvním turné předvádí skvělou formu

V posledních letech se na české scéně objevilo několik nových heavy metalových kapel, vlastně to není žádná novinka, ale mnohé z nich už mají své početné obecenstvo, jednou z nich je také NIAKARA!

NIAKARA, která byla založena v roce 2023, pod vedením baskytaristy Zdeňka Kuba (ex Arakain), vyjela letos v únoru na své první samostatné turné. Pátou zastávkou „Tour Na rozjezd 2024“ bylo v pátek 3. května Kulturní centrum Labuť v Říčanech kam jsme zavítali a nutno říci, že to byl skvělý heavy metalový zážitek.

Od prvního vystoupení v roce 2023 kdy se ve složení Marián „Mayo“ Petranin (zpěv), Petr Voháňka (kytara), Martin Pavlíček (kytara), Zdeněk Kub (baskytara) a Pavel Kubát (bicí), NIAKARA poprvé představila na několika zahřívacích koncertech, doznala velmi výrazný hudební posun v před.

Ze šestnácti skladeb které v Říčanech publiku tato partička naservírovala, bylo zcela zřejmé, že se s každým svým dalším vystoupením zdokonaluje. Sehranost kapely a zhutnělý zvuk propojený se skvělým projevem mistra zpěvu Mariána který není zdaleka vyčerpaný, jsou známkou kvalitního heavy metalu bez pozlátek.

Má-li být tato koncertní štace jen „Na rozjezd“, tak do budoucna lze od skupiny NIAKARA, v této skvělé formě očekávat hodně velkou jízdu!

Pokud jste Niakaru ještě neslyšeli live a chcete si poslechnout autorské písně Zdeňka Kuba, tak neváhejte, v rámci svého turné má ještě před sebou koncerty 10.5. v Kojetíně, 11.5. v Bojkovicích a 31.5. na slavnostech v Rozvadově. V rámci letních festivalů budete mít možnost např. na festivalu The Legend Rock Fest  který se uskuteční ve dnech 18-20. 7 2024 v Areálu zahrada v Hořicích.

S Niakarou do Říčan dorazilo kvarteto mladých muzikantů Walking Down jejichž vystoupením se opíralo o cover verze světových rockových hitů a nestárnoucí živel, legenda Dan Horyna, se svojí kapelou MERLIN která na podiu nikdy nezklame.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...