Areál Zahrada v Hořicích nabídl pohodové loučení s festivalovou sezónou

O uplynulém víkendu organizátoři festivalu The Legends Rock Fest uspořádali v rozhlehlém Areálu Zahrada v Hořicích druhý ročník jeho mladšího festivalového sourozence „Loučení s létem“

Padající listí, jablka či švestky v korunách stromů i pod nimi signalizující nástup podzimu, nevymazatelně zanechaná stopa po vydařeném letním festivalu The legends Rock fest 2021 a poskrovnu trousící se návštěvníci, tak nějak by se dala popsat počáteční atmosféra v Hořickém Areálu zahrada, kde se uskutečnil v pořadí již druhý ročník malého festu „Loučení s létem“.

O proti tomu předchozímu, bylo letošní loučení ve výběru kapel znatelně pestřejší, jako první z multižánrové směsice kterou v Hořicích namixovali, vystoupila partička z Nového Bydžova Alžběta a i přesto že její poměrně velká fanouškovská základna v Hořicích chyběla, tak sobotní akci zdařile nastartovala a dala do pohybu. V zahřívacím festivalovém rozjezdu pokračovala pop/punková pětice mladých extrovertů Natřije z Chlumce nad Cidlinou, ta se již nějaký ten pátek zdárně dere na výsluní šoubyznysu a na Loučení s létem přiložila polínko do pohodového dne a své vystoupení si naplno užívala.

Pocit, že se se jedná o jakousi soukromou párty při vystoupení prvních dvou kapel, se dal brzy na ústup, roztroušení návštěvníci na rozhlehlé ploše areálu posedávající pod korunami stromů které se v létě osvědčily jako neocenitelná ochrana před slunečním žárem, se začali srocovat před podiem, blížilo se totiž vystoupení Ivana Mládka a jeho Banjo Bandu který neodmyslitelně patří k multižánrovým letním open air festivalům a proto že Loučení v Hořicích multižánrově laděné bylo, tak sem Ivan pasoval jako hrnec na prdel. Banjo Band skvěle baví všechny věkové kategorie od počátku 70. let 20. století a jinak tomu nebylo ani v areálu který je od letošního roku 2021 oficiálním místem pro kulturu a jiné volnočasové aktivity.

Byť se její vznik datuje do roku 2013 tak partička The Atavists která sama sebe škatulkuje do blues, stoner-rocku a vlivů surfových kapel z šedesátých let, pro mě byla velkou neznámou a tak jsem rozšířil své obzory a usoudil, že si tento královéhradecký kvartet zaslouží širší pozornost. Společně s kapelou Hrůzy navodil uvolněnou atmosféru jeden z oblíbených hitmakerů současné české populární hudby, Michal Hrůza a hrůza to nebyla ani náhodou. Nebavili se pouze vrstevníci tohoto interpreta, ale také ti mladší i ti nejmenší, kteří do zahrady zavítali se svými rodiči a pobaveně si broukali písně, které poznávali.

Velkou energii mělo následné vystoupení Monkey Business. Matěj Ruppert a zpěvačka kapely Tereza Černochová to pořádně rozjeli a udělali radost mnoha přítomným návštěvníkům, a i když to není vyloženě můj šálek kávy tak jsem z jejich vystoupení měl dobrý pocit a myslím že jsem nebyl sám, již početné publikum u podia dodávající tu správnou festivalovou atmosféru, dávalo jasně najevo, že ze strany organizátorů byla skupina Monkey Business dobrá volba.

Finále bylo metalové, postarali se o to symfonici Wishmasters v čele s frontwoman Shirley Tracanna, kteří udeřili v půl jedenácté večer. Devět stupňů nad nulou bylo znát a bez teplejšího oblečení by bylo chladnější počasí znatelnější ale myslím, že všechny přítomné dostatečně krom nějaké té kořalky zahřála samotná skupina. Vystoupení této partičky která se v brzké době chystá natočit nový videoklip a vypustit do světa i nové album byla příjemnou tečkou za pohodovým, malým rozlučkovým festivalem který má do budoucna potenciál stát se stejně vyhlášeným jako The Legend Rock Fest.


Při svých taženích za muzikou se spíše zaměřuji na rock metalové akce ale, když mě čas od času vítr zavane na nějakou tu multi kulturu jako byla tato, tak zjišťuji, že mi uniká spousta skvělé muziky i v jiném žánru. Druhý ročník Loučení s létem v Areálu Zahrada o rozloze 15 000 m2, který vznikl díky několikaletému úsilí pořadatelského týmu, se dle mého názoru vydařil, ti kdo do příjemného prostředí s dostatkem místa pro společné aktivity, ale i soukromí neváhali vyrazit určitě nelitovali a tento rozlučkový mejdan pod taktovkou moderátora Oldy Tamáše doplněný řadou soutěží pro děti kterých zde pobíhalo nespočet ale i pro dospělé, si skvěle užili. 

100%

HODNOCENÍ FESTIVALU

Vždy je co zlepšovat a nikdy se nezavděčíte všem ale zde není co vytknout, celý tým se postaral o důstojné zakončení festivalové sezony a to ve všech směrech. 100% připravenost a organizace!

  • Výběr kapel
  • Atmosféra
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

X