Kapela Bastard jako host na turné KREYSONU

V roce 1994 vydali debutové album, poté absolvovali turné se skupinou Kabát a pak konec. Téměř dvacetiletá odmlka. To je ve stručnosti hudební osud havířovské formace Bastard, která se do rockového kolotoče vrátila před dvěma roky a snaží se restartovat svou kariéru.

Za oficiální vznik považuje kapela rok 1993 ve složení: Láďa Tomis (ex Hrot, Doga, Sjetý Gumy, nyní J.Schelinger revival Ostrava) – zpěv, Ladislav Krečmer (ex Citron, Tanja) – kytara, Libor Štumpfe – kytara, Petr Galambica – basová kytara a Lumír Outrata – bicí.

Po dlouhých dvaceti letech se dvě hlavní osobnosti skupiny, zpěvák Láďa Tomis (ex-DOGA) a kytarista Láďa Krečmer (ex-CITRON), rozhodli pro comeback, aby se vloni opět vrátili na pódia pro změnu jako předkapela na turné CITRONU a zahráli také na festivalech MASTERS OF ROCK, BENÁTSKÁ, ROCK HEART, CIBULA FEST, HOLBA ROCK NA GRILU a dalších.

Počátkem letošního roku stihli vydat comebackové EP „Bastard … na start!“  a natočit nový videoklip. Na  příští léto plánují dokončit regulérní desku. V současné době se Bastard připravuje na turné s oblíbeným Kreysonem.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

X