Jména, na která se můžete letos těšit na festivalu Brod 1995

Festival Brod 1995, konající se jako oslava zrození festivalu Rock for People, má téměř kompletní seznam jmen, na která se můžete letos těšit.Festival se tradičně uskuteční  v Českém Brodě na atletickém stadionu na kutilce, v sobotu 17. srpna 2019

Kapela, která je na scéně již déle než čtvrtstoletí – tomu se říká legenda! Nitranské divočáky HORKÝŽE SLÍŽE není třeba více představovat… za svou kariéru si vybudovali na Slovensku i v České republice neotřesitelnou pozici a neodmyslitelně patří na festivalová pódia. Odehráli přes 2000 koncertů a vydali 15 alb.

České hudební kořeny, vliv britské hudební scény a vyprodané kluby nejen v Čechách – to je písničkářka, skladatelka a klavíristka LENNY. V roce 2018 se objevila ve výběru osobností „30 pod 30“ časopisu Forbes, který podle něj „mění svět kolem sebe“.

Účast na Brodě potvrdili drsňáci z PIPES & PINTS! Kdo tyhle kluky nezná, míchají skvělý punkrock se špinavým folkem a skotskými dudy. Jejich frontmanem je nám již dobře známý, irský rodák, Travis O´Neill, který si na festivalu Brod 1995 zahrál již v roce 2017. Držitel několika platinových a zlatých desek a dvojnásobný člen Beatové síně slávy Radia Beat to je beatová legenda, která obohacuje hudební scénu už přes padesát let. Se svou kapelou Framus Five, dorazí do Brodu MICHAL PROKOP

Jejich doménou je syrová rocková hudba, která vychází z hard rocku sedmdesátých let a pro inspiraci si sahá až do šedesátek. Svůj žánr rádi nazývají “root-rock” a hlásí se tak ke kořenům tvrdého rock‘n’rollu, říkají THiS! Srdce nejedné fanynky zaplesá – baskytaristou téhle bandy je Vojta Kotek! V roce 2017 vydala kapela první EP “We are TH!S…”

Roztančit na Brodě všechny věkové kategorie, přijede kapela STO ZVÍŘAT která vznikla v roce 1990 jako projekt Jana Kaliny (bicí, zpěv, autor hudby) a Tomáše Belka (tenorsaxofon, texty), kteří právě přišli z vojny a oslovili zpěvačku Janu Jelínkovou (Dáma s čápem). Spolu s dalšími spoluhráči se stali vzápětí průkopníky stylů ska a rocksteady u nás. Ska legenda, co nevidět oslaví 30. narozeniny na hudební scéně.

Již přes 20 let baví svým svérázným smyslem pro humor, pražská partička WOHNOUT! V loňském roce vypustila do světa své deváté řadové album „Miss maringotka“ tak se můžete těšit, že vám ho v Brodě představí naživo s pořádnou náloží pozitivní energie! Kapelu tvoří bráchové Jan a Matěj Homolové (oba kytara a zpěv), baskytarista Jiří Zemánek a bubeník Zdeněk (Fenek) Steiner.

Základy této alternative rock kapely byly položeny v roce 1983 kytaristou Petrem Fialou.V loňském roce vydala kapela svou už 13. desku, která sklidila velký úspěch. Patří mezi nejvýraznější české kapely porevoluční éry a do povědomí se dostala především hitem „Hodinový hotel“. Anoooo, do Brodu dorazí MŇÁGA a ŽĎORP!

Hudební mix ska, rocku, reggae, drum´n´bassu, dancehallu, swingu, a hip hopu? Smícháním všeho dohromady kapela TiNG připravila značně pestrý koktejl! Frontmanem kapely je multiinstrumentalista MC Turner (USA) s hlasem napůl Jamaica a napůl old school punk. Smícháním všeho dohromady si kapela vytvořila vlastní styl, kterému sami říkají  „Praggamuffin“.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...