Bruce Dickinson zazpívá v Olomouci největší hity Deep Purple

Bruce Dickinson a Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín zahrají v Olomouci repertoár DEEP PURPLE „Concerto for Group and Orchestra“

Fanoušci skupiny Iron Maiden budou mít brzy příležitost vidět v jiném světle jejího frontmana Bruce Dickensona – za doprovodu 78 členné Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín, se představí v Olomouci, hale University Palackého v projektu „Jon Lord’s Concerto For Group And Orchestra“ který je částečně repertoárem Deep Purple a druhou částí Jona Lorda, slavného zakladatele a klávesisty této kultovní kapely.

Vedle frontmana Iron Maiden Bruce Dickinsona se na tomto koncertě představí celá řada legendárních jmen; Kaitner Z. Doka (Jon Lord, Ian Paice, Don Airey) – kytara, Bernhard Welz (Jon Lord, Don Airey) – bicí, Tanya O’Callaghan (Whitesnake) – baskytara nebo John O´Hara (Jethro Tull) – klávesy, a to vše za doprovodu 78 členné Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín.

Jak fanoušci pravděpodobně již vědí, „Concerto for Group and Orchestra“ je živé album Deep Purple a London Royal Philharmonic Orchestra pod taktovkou Malcolma Arnolda, nahrané v Royal Albert Hall v Londýně v roce 1969. Bylo to jedno z prvních představení kombinace rockové hudby s plným orchestrem. Skladby jsou připsány zakladateli Deep Purple a členovi Whitesnake Jonu Lordovi, zatímco texty jsou podepsány zpěvákem Deep Purple Ianem Gillanem.

Toto hudební dílo je vynikající ukázkou dokonalé kombinace vážné hudby s rockovým dynamickým nábojem. JON LORD nakonec s tímto projektem sklidil obrovský úspěch po celém světě. Nyní se na tento famózní a zcela jedinečný hudební projekt můžete těšit i vy!

Pod taktovkou dirigenta Paula Manna (který v projektu působí už od roku 1999) a s velkým hlasem BRUCE DICKINSONA (IRON MAIDEN) za mikrofonem, rozezní 2. dubna 2023 halu University Palackého v OLOMOUCI!

Bruce vystoupil s „Concerto for Group and Orchestra“ předloni v listopadu v maďarském Győru s basistou DEEP PURPLE Rogerem Gloverem a Győr Symphony Orchestra. Předtím vystoupil na oslavě 50. výročí „Concerto for Group and Orchestra“ v listopadu 2019 v Palais Montcalm v Quebec City, Quebec, Kanada.

Vstupenky na www.pragokoncert.com

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...