Crossoverová kapela LEAF EMPIRE představila nový video singl

Nový název, nový zvuk, nový singl a nový klip.

Česká progresivní / crossoverová skupina Leaf Empire vydala nový singl a videoklip „Hands in the Dirt“.

Po pěti letech působení pod názvem Eight Minutes of Daylight, se Novopacká crossoverová kapela rozhodla podpořit vydání nového singlu i změnou jména na Leaf Empire. Zahajuje spolupráci se zkušeným sound engineerem a producentem Martinem „Holly“ Hollandrem, a kameramanem a videoproducentem Michaelem Novákem. Společně s nimi vydává videoklip Hands in the Dirt.

Hands in the Dirt je pro Leaf Empire trochu netradičním výletem do vod moderních odnoží metalu. Krátká, tvrdá a přímočará skladba, ve které je typický podpis Leaf Empire znatelný zejména v ambientní mezihře.

Kombinace žánrů a dynamické kontrasty byly vždy společným znakem kapel dnes již prakticky neexistující podkrkonošské crossoverové scény. Jednotliví členové v ní aktivně působili v několika různých projektech a její odkaz nesou dál, v případě Hands in the Dirt okořeněný o prvky současného metalu.

Leaf Empire momentálně pracují na různorodých skladbách od uspěchaných tříminutovek ve stylu Norma Jean, až po desetiminutový progresivní opus ve stylu Karnivool. Nově vydaný videoklip má za úkol o sobě dát vědět tvrdou ranou a připravit půdu na komplikovanější skladby, které se kapela chystá v budoucnu vydat.

Sestava Leaf Empire:
Zpěv – Tomáš Kubíček (ex Tight Trail, kytara/zpěv)
Kytara – Lukáš Kolek (ex Durman Doll, kytara)
Basa – Pavel Ježek (ex Durman Doll, kytara)
Bicí – Jiří Franc (ex Edmond Wells, kytara/zpěv)

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...