CRYSTAL VIPER představili v Chrášťanech u Benešova svůj CULT!

I malé letní akce si zaslouží svou pozornost, jednou z nich je Kaplička fest jehož již pátý ročník v se uskutečnil v sobotu 17. července 2021 v malé vesničce Chrášťany nacházející se západně od Benešova u Prahy. Festiválek byl výjimečný tím, že zde vystoupila polská heavy metalová skupina Crystal Viper.

Festivalový den tady zahájila pražská skupina Tridian jejíž hardrockový styl není vyloženě mým šálkem kávy ale její autorská tvorba navážející se do dnešní doby například „Svině v dolině“ mě velmi pobavila. Zaškatulkovat seskupení s názvem PIGSTYLE jehož vystoupení následovalo, pro mě byl velký oříšek, v hlavě se mi toho honilo hodně ale nakonec jsem dal za pravdu samotné kapele která o sobě tvrdí, že dokonalost a přesnost je jí záměrně cizí protože pak by to nebyl „prasečí styl“.

Festivalovou atmosféru navodili nadějní rockeři z Benešova u Prahy The Heatrow. Na tuhle partičku jsem byl obzvlášť zvědavý protože jejich video singl (“Všechno bude jako dřív”) který vydali v květnu letošního roku, vyslal signál že by se mohlo jednat o oživení naší rock metalové scény a live poslech mi opravdu potvrdil, že tomu tak je. Tak že pokud tohle bude číst nějaký pořadatel hudebních akcí který neví v jakých vodách zalovit, tak by měl určitě zbystřit a nebát se po této kapele sáhnout protože ta mu rozhodně ostudu neudělá.

Milým překvapením pro mě byla heavy metalová kapela z Vlašimi Rubicon River, byť se vznik této partičky datuje k roku 2012, tak naživo jsem doposud neměl tu čest a můžu říci, že naživo mě oslovila daleko více než z digitálních platforem. Skvělý zpěv Tomáše Krajánka a pódiová show jasný palec nahoru, pokud bude příležitost, tak si borce určitě rád přijedu zase někam poslechnout.

Jasnou jedničkou večera, vlastně noci (díky časovému skluzu místo v deset začala hrát až v jedenáct ale vyplatilo se čekat) byla polská nebo spíše mezinárodní heavy metalová formace Crystal Viper jejíž ústřední postavou je zpěvačka Marta Gabriel. Crystal Viper představili songy z nejnovějšího alba „The Cult“ kterým si upevnili svoji pozici na heavymetalové scéně, koncertní vystoupení odehráli na sto procent i přes žalostnou festivalovou návštěvu která v Chrášťanech u Benešova bohužel byla a zrovna u této kapely bych jí nečekal.

Celá akce v Chrášťanech kterou zdárně moderoval Standa Čeněk z rádia Hey, pro mě byla zajímavou změnou na mých cestách za muzikou a jsem rád, že rock žije ne jen ve velkých městech a na velkých podiích. Rock on!

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...