Na knižní pulty míří unikátní a otevřená osobní zpověď Dana Horyny

Na knižní pulty míří unikátní a otevřená osobní zpověď frontmana metalové kapely Vitacit a Merlin ale také uznávaného existenciální psychoterapeuta Dan Horyny

Unikátní a otevřená osobní zpověď nejenom o hudbě, osobním životě, ale i o nekonečném boji s drogami, nad kterými nakonec dokázal zvítězit a sám dnes pomáhá závislým lidem, vyjde u nakladatelství Grada v první polovině dubna.

Kniha rockové legendy osmdesátých let s neodmyslitelnou přezdívkou „Zeppelin“, která určitě bude pro mnohé inspirativním čtením a ve které se její autor bude k jednotlivým životním etapám vyjadřovat z odborného psychoterapeutického hlediska, nese název PŘEŽIL JSEM SÁM SEBE“

Autorsky se na knize spolupodílí známá redaktorka a reportérka Radka Červinková (TV Seznam, TV Prima) která v minulosti s Danem Horynou udělala i několik rozhovorů a natočila s ním také 13. komnatu pro Českou televizi.

Ilustrace knihy se zhostil výtvarník a arteterapeut Bedřich Čermák, který Dana motivoval k opravdové změně, když pobýval na léčení v Červeném Dvoře.

Dan Horyna – Ještě než z něj vyrostla rocková hvězda, patřil k talentovaným atletům. Byl mistr republiky na 1500 metrů, mířil na olympiádu, ale nakonec s atletikou skončil. Stále nebyl sám se sebou spokojený – chtěl víc.

V pouhých sedmnácti letech mu křídla přistřihl komunistický žalář, kde skončil kvůli improvizovanému vystoupení na Karlově mostě, které bylo vyhodnoceno jako provokace komunistického režimu. Horyna byl sice za dva měsíce propuštěn, ale v hledáčku policie už zůstal. Po návratu z vězení byl vyhozen ze školy a ztratil veškeré jistoty, které jež do té doby měl.

Postupně přičichl k drogám, které ho během dvanácti let několikrát dostaly na pokraj života a smrti. Charismatický zpěvák patřil k první pervitinové generaci v Česku. S drogovým démonem bojoval celkem třikrát a kvůli drogám se mu rozpadla tři manželství. Východisko z drogové závislosti našel až díky pobytu v léčebně Červený Dvůr, který mu pomohl v hledání smyslu života.

Dnes už přes deset let působí jako vyhledávaný terapeut, vyznává buddhismus a sám úspěšně pomáhá drogově i alkoholově závislým lidem.Dan Horyna – Přežil jsem sám sebe

Dan Horyna – Přežil jsem sám sebe
Červinková Radka
Datum vydání: 09. 04. 2020
Formát / stran: 145×205, 144 stran
Předprodej na Grada.cz

  1. […] místě v nedávné době představil unikátní a otevřenou osobní zpověď v knižní podobě “Přežil jsem sám sebe” a není pochyb o tom že by mohl sepsat i zajímavé čtení které s Benefitem zažil a se kterým […]

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

X