Death metalový demoliční hattrick v pražském klubu Storm!

Ten, kdo zavítal 11. dubna do pražského klubu Storm, nelitoval. V rámci svého „Shades Of Sorrow European Tour 2024“, tady udeřila death metalová CRYPTA

Brazilské death metalové královny z Crypta jsou v první třetině svého evropského turné a pokud jejich bouřlivá show v zaplněném klubu Storm kterou zorganizovala agentura Pragokoncert něco naznačovala, tak to, že věci jdou šíleně dobře!

Ve čtvrtečním programu ale fanoušky čekalo více death metalu. Cryptu doprovázely dvě dánské partičky Plaguemace hrající thrashy death’n’roll a pětice dánských teenagerů Nakkeknaekker, o kterých se říká, že mají v zavazadlech brutální death metal, ..a měli. Po dvojici předskokanů, nastoupily na pódium za bouřlivých ovací holky z Crypty. Svůj set zahájily skladbou „The Other Side of Anger“ ze svého posledního alba Shades of Sorrow.

Při sledování jejich živého vystoupení byste nepoznali, že je Crypta relativně nová kapela. Jejich rytmická sekce, zpěvačka a baskytaristka Fernanda Lira a bubenice Luana Dametto spolu léta hrály v předchozí sestavě, slavných brazilských thrasherů Nervosa, ale jejich duo kytarových drtiček Tainá Bergamaschi a Jéssica di Falchi je na mezinárodním turné poměrně nové a každá z nich se ke kapele připojila krátce před dokončením debutového, respektive druhého alba.

Při poslechu a sledování, jak tyto dámy projíždějí svým setem, nevidíte kapelu, která by hledala pevnou půdu pod nohama nebo žehlila nějaké zádrhele, místo toho Crypta působí jako absolutní válečníci v nejlepších letech.

Hudební průmysl 21. století je náročné prostředí. Zvlášť pokud jste deathmetalová kapela složená ze samých žen. Turné může být tvrdá, vyčerpávající dřina a vydávání nové hudby, která dokáže udržet pozornost publika déle než pět vteřin, je považováno za zázrak ale Crypta to všechno nějakým způsobem dělá snadno.

Fanoušci uvnitř Stormu šíleli, když Cryptu a její skladby slyšeli naživo. Hlavy tloukly, pot tekl proudem a lidé zpívali / křičeli spolu celý večer až do závěrečných okamžiků, kdy to Crypta zabalila, než slíbila, že se někdy v budoucnosti vrátí.

Pokud a až budou pořádat další evropský útok, rozhodně na tuhle kapelu nezapomeňte. Crypta rozlouskla kód úspěchu a není daleko doba, kdy nabourá matrix a skončí s vyprodáváním stále větších a větších hal. Dostaňte se do přízemí už teď, abyste mohli dalším generací metalových fajnšmekrů a rockerů vyprávět, že jste kdysi dávno Cryptu viděli.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...