DOOGIE WHITE živě v Městském společenském domě v Kolíně

Někdy jsou události, které prostě nemůžete vynechat. Jako Doogie White, který je právě na cestách s best of setem své hudební kariéry

Doogie White je na cestách jako sólový umělec a jeho doprovodnou kapelou jsou Italové Emiliano Tessitore [kytara], Francesco Caporaletti [baskytara] a Alessio Palizzi [bicí]. Sólová cesta, na které prochází svůj hudební katalog, se skladbami kapel, jejichž je nebo byl členem. 14. března 2023 jsme byli svědky skvělého provedení písní od skupin Tank, Temple Of Rock Michaela Schenkera, Demon’s Eye, Empire, Cornerstone a samozřejmě Rainbow.

Po úvodní ,,Road To Glory“ se hned rozjela párty s ,,Too Late For Tears“ [Rainbow], po které následovala ,,Judgement Day“ [Tank]. Ukázalo se, že kapela je na velmi, velmi vysoké úrovni. Třetí skladbou byla píseň napsaná společně s Michaelem Schenkerem po smrti Ronnieho Jamese Dia.

,,Before The Devil Knows Your Dead“ rozhodně přinesla první husí kůži večera. ,,Manic Messiah“ [Empire], ,,Cold Hearted Woman“ [Rainbow] a ,,Feast Of The Devil“ [Tank] se ukázaly jako skvělé písně a publikum se skvěle bavilo.

Další písní večera byla výjimečná píseň ,,Wounded Land“ [Cornerstone] z debutového alba ,,Human Stain“ z roku 2002. Pokud toto album neznáte, najděte si čas a poslechněte si ho. Zůstává jedním z těch alb, které si můžete zamilovat. Hned poté přišel čas na skvělé provedení klasiky Rainbow ,,Ariel“. I tato píseň yvolávala husí kůži.

Jako další zazněla ,,Black Masquerade“ [Rainbow] a po ní ,,Temple Of The King“ [Rainbow] jako poslední píseň večera. V tiché střední části této písně viditelně zasažený Doogie upozorňoval na některé hudební velikány, jako jsou Dan McCafferty, Cozy Powell a Ronnie James Dio, kteří už bohužel nejsou mezi námi, ale i na ty, které máme rádi.

Hned po koncertě se Doogie White s kapelou vmísili do publika na kus řeči, focení a autogramiádu. Večer, se do mé knihy zapíše jako „naprosto nezapomenutelný“.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...