Dream Theater přijedou na podzim do Prahy s Mikem Portnoyem

DREAM THEATER oslavují neuvěřitelných 40 let působení i návrat spoluzakladatele a bubeníka Mike Portnoye. Ikonická sestava právě pracuje na šestnácté desce a v říjnu do Evropy vyrazí na jubilující turné. To v listopadu nemine ani Prahu!

Když se řekne progresivní rock/metal, málokoho by nenapadli DREAM THEATER. Oceňovaná kapela neustále posunující hudební hranice, která svými alby vytvořila vlastní žánr a zavdala vzniku tisíců následovníků, na konci minulého roku oznámila návrat svého ztraceného syna Mikea Portnoye a zahájila práce na šestnáctém albu.

Portnoy se s Dream Theater rozešel v roce 2011 poté, co s nimi hrál od jejich založení v roce 1985. Jeho poslední koncert se skupinou se konal v srpnu 2010 v Japonsku, a tak na začátku roku 2011 oznámili Mikea Manginiho jako jeho nástupce. Po třináctiletém odloučení legendární prog metalová parta oficiálně přivítala Portnoye zpět letos v říjnu.

Připravované celosvětové turné amerických titánů progresivní hudby ke 40. výročí založení kapely v sestavě James LaBrie, John Myung, John Petrucci, Mike Portnoy a Jordan Rudess s podtitulem „An Evening With DREAM THEATER“ bude po 14 letech prvním společným výjezdem opět kompletní ikonické sestavy, která má na svědomí např. album „Metropolis Pt. 2: Scenes from a Memory“.

„Toto turné pro nás všechny bude neuvěřitelně výjimečné! Každý koncert bude plný očekávání a nejrůznějších emocí. Nemůžeme se dočkat, až opět společně vstoupíme na pódium a na podzim se všemi zahájíme tuto historickou oslavu 40 let. Tohle je teprve začátek a v příštích měsících se s vámi podělíme o spoustu dalších vzrušujících novinek,“ uvádí DREAM THEATER k nadcházejícímu turné.

Evropská část turné začíná v říjnu a se skládá se ze 23 zastávek – Praha se dočká v sobotu 2. listopadu 2024 v pražské Sportovní hale Fortuna na Výstavišti.

DREAM THEATER slibují výjimečný, několikahodinový zážitek oslavující jejich vizionářství a kreativitu, během nějž zahrají nejen všechny oblíbené skladby z jejich bohatého katalogu, ale též ty z právě připravované novinky. Půjde o nezapomenutelný hudební večer rozprostřený do 3 hodin.

Koncert organizuje Charmenko Czechia. Předprodej vstupenek začne 12. 4. 2024 od 10:00 v sítích Ticketmaster Česká republika a TicketPortal CZ.

FOTO CREDIT PETR BRYK
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...