JOHN PETRUCCI z DREAM THEATER vydal animované hudební video

Již více než tři desetiletí je kytarista John Petrucci, držitel ceny Grammy, známý svou prací v průkopnické a vlivné progresivní metalové kapele DREAM THEATER. Nyní John přidává do svého životopisu další milník v kariéře, protože se vydává na své první sólové turné, kde bude vystupovat s materiálem z jeho nedávno vydaného sólového alba „Terminal Velocity“, stejně jako s písněmi z jeho široce uznávaného debutového alba „Suspended Animation“.

Nyní světově proslulý kytarista sdílí oficiální animovaný videoklip ke svému singlu „Temple of Circadia“ režírovaný jeho dlouholetým spolupracovníkem Waynem Joynerem (Stryper, Devin Townsend, Dream Theater, Progpower USA). Skladba je převzata z jeho druhého sólového alba „Terminal Velocity“, které vyšlo v srpnu 2020.

Bicí na albu „Terminal Velocity“ nahrál bývalý bubeník DREAM THEATER Mike Portnoy, zatímco Dave LaRue (DIXIE DREGS) hrál na basu. Tato dvojice doprovodí Johna na již zmiňovaném turné.

Portnoy, který před více než 35 lety spoluzaložil DREAM THEATER, náhle opustil kapelu v září 2010 během turné s AVENGED SEVENFOLD. Od té doby ho nahradil Mike Mangini (ANNIHILATOR, EXTREME, JAMES LABRIE, STEVE VAI).

Od odchodu Portnoye v roce 2010 Petrucci spolu s klávesistou Jordanem Rudessem převzali velkou část skladatelské zátěže pro DREAM THEATER, včetně kontroverzního dvojalba „The Astonishing“ z roku 2016, „Distance Over Time“ z roku 2019 a „A View From The Top Of The World“ z roku 2021.

Speciálním hostem turné bude nedávno znovu sjednocená čistě ženská kapela MEANSTREAK. MEANSTREAK se skládá z kytaristek Marlene Portnoy (Mikeova manželka) a Reny Sands (Petrucciho manželka), zpěvačky Bettiny France, baskytaristky Martens Myung (manželka baskytaristy DREAM THEATER Johna Myunga) a bubenice Yaely.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

X