Freedom Call se po letech vrátí pod vysokou pec

Festival Ostrava v plamenech, jehož další ročník proběhne 3. 8. 2019 v Dolní oblasti Vítkovice, odtajňuje další kapelu.

Po již dříve potvrzených GRAVE DIGGER , vystoupí po čtyřech letech pod vysokou pecí na festivalu Ostrava v plamenech, pod taktovkou Chrise Baye Němečtí metalisti FREEDOM CALL.

Skupina FREEDOM CALL vznikla v roce 1998. U jejího zrodu stál zpěvák Chris Bay a bubeník Daniel Zimmermann, který je známý svým působením také v Gamma Ray. Partu doplnil ještě baskytarista Ilker Ersin a kytarista Sascha Gerstner.

Svou prvotinu „Stairway To Fairyland“ vydává skupina rok po svém vzniku a o jejích kvalitách vypovídá jak velký zájem o album, tak i druhé místo v kategorii Objev roku 1999 časopisu Rock Hard. Ještě téhož roku zahráli na několika festivalech a vydali mini LP „Taragon“.

Následující rok vydávají druhé album s názvem „Crystal Empire“, které bylo opět fanoušky přijato velmi vřele. Na začátku roku 2001 vyrážejí na turné s Hammerfall a Virgin Steele a v průběhu roku odehrají celkem čtyřicet koncertů po celé Evropě. V tomto roce odchází kytarista Sascha Gerstner do Helloween, kde hraje dodnes, a nahrazuje jej rodák ze švýcarské Basileje Cédric „Cede“ Dupont.

V listopadu 2017 vyšlo deváté studiové album. Dostalo název Master of Light.

Vstupenky za 790,- Kč koupíte exklusivně v síti Ticketportal a osobně v Infostánku OC Futurum v Ostravě – Mariánských Horách na Novinářské ulici.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...