Gaia Mesiah pokračuje v krasojízdě, v únoru vydá živák a vyrazí na turné

Gaia Mesiah po úspěšném letošním albu Excellent Mistake a souvisejícím turné nesložila ruce do klína a stále jede na plný plyn. Již 5. února 2020 vyjde album Refresh In Golden Hive (Live) a kapela vyrazí na 2020 Refresh Tour, aby se svými příznivci oslavila nový rok.

V úvodu tour Gaia zamíří do oblíbeného pražského Lucerna Music Baru, Ústí nad Labem nebo Liberce.

„Jsme nadšeni, že tak brzy po našem posledním turné zase vyrazíme mezi naše fanoušky,” říká bubenice Misha a dodává: „Některé věci ale změníme a sáhneme po písničkách, které jsme i 10 let nehráli.”

Gaia Mesiah plánuje nové studiové album s novým materiálem na rok 2021, ale rozhodla se mezitím vydat atypické “best of”. Refresh In Golden Hive (Live) vzniklo ve studiu Golden Hive v režii dvorního producenta Amaka Goldena tak, že kapela deset svých starších songů z prvních tří alb, leckdy po dílčí úpravě, nahrála na jeden zátah naživo.

„Po minulém turné jsme cítili obrovskou radost ze společného hraní, jsme napumpovaní energií, a proto jsme se rozhodli, že některým starým peckám dáme novější ohoz a trochu je refreshneme,” vysvětluje kytaristka Santa Morella záměr i pojmenování alba a turné, na které zve fanoušky:

„Základem programu bude právě těchto deset písní, doplněný o pár dalších kousků z archivu i několik pecek z novější tvorby. Po koncertech budeme v klubech zůstávat, abychom se s fanoušky mohli setkat face to face a připravíme coby Gaia DJs rockotéku, takže každý koncert bude vlastně velkou párty s námi.”

Gaia Mesiah působila až do roku 2008 na tuzemské rockové scéně jako zjevení. Divoká Marka a její nespoutané kolegyně Santa Morella a Misha, podporované nekompromisním basovým groovem Joshe Stewarta, si svojí neuvěřitelnou energií pravidelně podmaňovali davy fanoušků. Ti si však museli od rozpadu kapely počkat až do roku 2016, kdy to Gaia Mesiah rozbalila v pražské Akropoli a na Rock for Churchill, a to dokonce i s australským basistou Joshem.

O rok později vyrazila kapela v původní sestavě na úspěšné turné a jasně dala vědět, že se nejedná o jednorázový comeback. Následně přišla nabídka na desku, Josh se přestěhoval z Austrálie do Prahy a je jasné, že Gaia Mesiah je definitivně zpět, navíc v plné síle.

Do roku 2008 kapela vydala eponymní samizdatové EP (2003), studiová alba Ocean (2005) a Alpha Female (2007) a Live album Thank You Dr. Beat (2008). Na začátku letošního roku se znovuobnovená Gaia Mesiah přihlásila s albem Excellent Mistake, které vydala u Warner Music.

REFRESH TOUR 2020

06/02       PRAHA / Lucerna Music Bar
07/02       ÚSTÍ NAD LABEM / Doma
08/02       LITVÍNOV / Attic
14/02        VROUTEK / Zkušebna
15/02        LIBEREC / Bunkr
28/02       FRÝDEK MÍSTEK / Stoun
29/02       VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ / M-klub
06/03       KUTNÁ HORA / Česká 1
07/03       PARDUBICE / Žlutý pes
13/03        VYSOKÉ MÝTO / M Klub
14/03        ČESKÉ BUDĚJOVICE / klub K2
20/03       PÍSEK / Divadlo pod čarou
21/03        PRACHATICE / klub Kandlák
26/03       BRNO / Fléda

www.gaiamesiah.com

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...